7 çocuğun yaralandığı cezaevinde çocuklar hastaneye götürülmedi, Avukatlar cezaevine gidiyor

HABER MERKEZİ- Çocukların hapsedildiği Sincan Çocuk Kapalı Cezaevinde 7 çocuğun yaralanması olayı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada çocukların tedavilerinin cezaevi içinde yapıldığı ve herhangi bir hastaneye sevk yapmaya gerek duyulmadığını ifade etti.

ÇOÇUKLARIN TEDAVİSİ CEZAEVİNDE YAPILDI

Başsavcılık açıklamasında olayın tutuklu çocuklar arasında yaşandığı iddia edilirken, olaylara müdahale eden 14 gardiyanında yaralandığı belirtti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı konuya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, “Bugün (21 Aralık) akşam saatlerinde Sincan Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu olarak bulunan çocuklar arasında yaşanan tartışmaya, görevli infaz koruma memurlarının müdahalesi sırasında 7 çocuk ile 14 infaz koruma memuru hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralanan çocukların tedavileri cezaevi içerisinde sağlık memurlarınca yapılmış olup hastaneye herhangi bir çocuğun sevkine gerek duyulmamıştır. Konuyla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

AVUKATLAR CEZAEVİNE GİDİYOR

Mezopotamya Ajansı ise yaşanan olaylar ardından Ankara Barosu Avukat Hakları Merkezi ve Baro Cezaevi Komisyon’undan 10 avukatın Sincan Kapalı Çocuk Cezaevi’ne doğru yola çıktığı bilgisini geçerken haberin devamında da cezaevi’ne giden Ankara Barosu Avukat Hakları Merkezi ve Cezaevi Komisyonu üyesi avukatlar saatten dolayı nizamiyeden içeri alınmadıklarını, gözlerinin önünden en az 6-7 ambulans girip, çıktığı bilgisini paylaştı.