Amedspor Mehmet Budak’la anlaştı

Amedspor, Sertaç Küçükbayrak’ın istifası üzerine Teknik Direktör Mehmet Budak ile anlaştı. 
Amed Sportif Faaliyetler Kulübü, istifa eden Sertaç Küçükbayrak’tan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Mehmet Budak’ı getirdi. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Milli Takımlar Güneydoğu Anadolu Bölge Teknik Sorumluluğu görevini de yürüten Budak, bugün Şehmus Özer Tesisleri’nde Kulüp Başkanı Ali Karakaş ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Görüşmenin ardından Budak ve Karakaş, sözleşmeyi imzaladı. 
  
Konuya ilişkin Amedspor’dan yapılan açıklamada, bir süredir yapılan teknik direktör görüşmelerinin sonuçlandığı belirtilerek, “Yapılan görüşmeler neticesinde Diyarbakırspor’da hem kaptanlık hem de teknik direktörlük görevlerinde bulunmuş hemşehrimiz Mehmet Budak ile her konuda anlaşmaya vardık. Mehmet Budak’ın yardımcılıklarını Faruk Türk, Kayahan Sümbül, Süleyman Arpan ve Mesut Ünal (kaleci antrenörü) yapacak” denildi. 
‘YUVAMA DÖNDÜM’
Sözleşmeyi imzalayan Budak, bir kez daha Amedspor’da olduğu için mutlu olduğunu belirterek,  “Amedpor’un kuruluş yıllarında (Melikahmetspor iken) takımda oynadım ve şimdi yuvama döndüğüm için çok mutluyum. Ekibimle Amedspor’un başarısı için çalışacağız” dedi.
Amedspor Kulüp Başkanı Karakaş ise, anlaşmanın hem hocaya hem de camialarına hayırlı olmasını diledi.