Batman Valiliği’nden tekrar yasak!

BATMAN- Batman Valiliği tarafından “güvenlik” gerekçesiyle daha önce cezaevi ve çevresinde yapılacak olan her türlü etkinliğe getirdiği yasağın ardından tekrar yasak getirildi.

Batman Valiliği tarafından 22 Aralık 2018 ile 1 Ocak 2019 tarihleri arasında cezaevi ve çevresinde yapılacak olan her türlü açık ve kapalı toplantı, basın açıklaması ve gösteriye 10 gün süreyle yasak getirilmesinin ardından 6 Ocak ile 20 Ocak 2019 tarihlerine kadar “güvenlik” gerekçesiyle cezaevi ve çevresinde yapılacak olan her türlü toplantı, açıklama ve gösteriye 15 gün süreyle tekrar yasak getirildi.

10 GÜNLÜK YASAĞIN ARDINDAN 15 GÜN SÜREYLE TEKRAR YASAK GETİRİLDİ

Batman Valiliği resmi sitesinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İlimizde milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla İlimiz merkezinde 06.01. 2019-20.01.2019 tarihleri arasında resmi kamu kurum ve kuruluşlarının yapacağı resmi toplantı, tören, şenlik, karşılama, stant açma, uğurlama gibi etkinlikler hariç olmak üzere;

ilimiz içerisinde bulunan tüm Ceza ve İnfaz kurumları ile Tutukevleri çevresindeki alanlarda “açık kapalı yer toplantısı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, çadır kurma, stand açma, el ilanı vb.” eylem etkinliklerin, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamındaki 17. ve 22. Maddesine istinaden 06.01.2019- 20.01.2019 tarihleri arasında Yasaklanması gerçekleştirilmesi izin şartına bağlanılan her türlü toplantı ve etkinliğin huzur ve güven ortamını bozmaya teşebbüs edecek şahıslar ile işlenmesi muhtemel suçların tespitine yönelik izletilmesini ve kamera vb. araçlarla kayıt altına alınabilmesi alınabilmesi kararı alınmıştır.”