Batman’da düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan 12 kişiden 4’ü tutuklandı.

Batman’da 19 ve 20 Mart’ta yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 12 kişiden 4’ü tutuklanırken, 8 kişi ise serbest bırakıldı. 19 Mart’ta Güneykent, Petrolkent ve 19 Mayıs, Hilal, Seyitler ve Belde mahallelerinde yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan Mervan Tan, Ömer Ekinci, Mervan Şanlı, Mehmet Hilmi Beyazköy, Rıdvan İmir, Mehmet Faruk Ekin, Mehmet Öztekin, Suat Keskin, İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

4 KİŞİ TUTUKLANDI

“Örgüt propagandası” yapmakla suçlanan 8 kişi, savcılığın tutuklama talebiyle 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan Rıdvan İmir, Mehmet Faruk Ekin, Mehmet Öztekin, Suat Keskin tutuklanırken, Mervan Tan, Ömer Ekinci, Mervan Şanlı, Mehmet Hilmi Beyazköy ise serbest bırakıldı.

4 KİŞİ SERBEST

20 Mart’ta Seyitler Mahallesi’nde yapılan ev baskınında gözaltına alınan Harun, Abdulsamed, Ayfer ve Yasemin Oğuz da adliye sevk edildi. Mardin’in Dargeçit ilçesi Cehennem Deresi’nde 22 Kasım 2020’de çıkan çatışma ve ardından gerçekleştirilen hava saldırısında yaşamını yitiren yakınları Medeni Oğuz’un (Reber Fırat) 11 Mart günü düzenlenen cenazesine katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alınan aynı aileden 4 kişi, savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Harun ve Abdulsamed’in, Medeni Oğuz’un kardeşi olduğu belirtildi. (MEZOPOTAMYA AJANSI)