Batman'da Belediye meclis toplantısına katılmak isteyen HDP'li meclis üyeleri gözaltına alındı | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Batman’da Belediye meclis toplantısına katılmak isteyen HDP’li meclis üyeleri gözaltına alındı

Batman’da Belediye meclis toplantısına katılmak isteyen HDP’li meclis üyeleri gözaltına alındı
950 views
06 Temmuz 2020 - 14:28
Advertisement

İçişleri Bakanlığı tarafından kayyım atanan, Batman’da Belediye meclisi toplantısına katılmak isteyen HDP’li meclis üyeleri gözlatına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında Belediye Eşbaşkanı Songül Korkmaz ve HDP il Eşbaşkanı Ömer Kulpu’nun da olduğu Belediye meclisi üyeleri, Recep Yargı, Şirin Şen, Şükran Çelebi, İlkay Alagöz, Gizem Oğurlu, Şehriban Aydın, Ayşe Önal gözaltına alındı.

Haberin takibi yapan muhabirlerimizin çekim yapması engellenerek gözaltına alınmak istendi.

9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI 

Engellenen HDP’li meclis üyelerinin, engellemeyle ilgili tutanak tutulmasını ve meclis toplantısının yapılmayacağına ilişkin belge talepleri de yerine getirilmedi. Bunun üzerine belediye binasına girmeye çalışan meclis üyeleri gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Batman Belediyesi Eşbaşkanı Songül Korkmaz, meclis üyeleri Şükran Çelebi, Gizem Oğurlu, İlkay Alagöz, Şehriban Aydın, Ayşe Önal, Recep Yargı, Şirin Şen ile HDP Batman İl Eşbaşkanı Ömer Kulplu’nun olduğu öğrenildi.  

‘BELGE İSTEDİK, VERMEDİLER’ 

Meclis üyelerinden Salih Çetinkaya, seçilmiş meclis üyeleri olduklarını hatırlatarak, “Belediyede bizim telefonlarımız var, toplantının olmayacağına dair bir bilgilendirme de yapılmadı. Biz ise belge istedik, bunu da getirmediler ve arkadaşlarımız belediye girmek istediği için gözaltına alındı” dedi. 

Advertisement


Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.