Batman’da 3 katlı evin balkonundan düşen 2 yaşındaki Elvin Yıldız’ın doktor ve hastanede çalışanlarının ihmali yüzünden vefat ettiği iddia edildi. 

Hilal Mahallesi 2703 Sokakta bulunan bir binanın 3’üncü katının balkonundan aşağıya düşmesi sonrası özel bir hastaneye kaldırılan ve burada uzun süre müdahale edilmeyip Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Elvin Yıldız’ın (2), her iki hastanede de doktor ve hastanede çalışanlarının ihmali yüzünden vefat ettiği ileri sürüldü.  Yıldız ailesi, ağır yaralanmasına rağmen kentteki özel bir hastane ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çocuğun uzun süre bekletildiğini, çok geç müdahale edilmesinden dolayı vefat ettiğini öne sürüyor. Olayın araştırılarak çocuklarının ölümünde ihmali olanlar hakkında işlem yapılmasını isteyen aile, her iki hastanenin doktor ve çalışanları hakkında dava açmaya hazırlanıyor.

“ÇOCUĞUN KAYDI İÇİN 350 TL İSTEDİLER”

Elvin Yıldız’ın amcası Müslüm Yıldız, önce özel bir hastaneye kaldırılan çocuğa yarım saat hiçbir müdahalede bulunulmadığını öne sürerek, “2 yaşındaki yeğenim evin balkonundan düştü. Düştüğünü gören komşular çocuğu kendi araçlarıyla özel bir hastaneye götürüyorlar. Götürülen özel hastanede yarım saat boyunca hiçbir müdahalede bulunmadılar. Olayı duyan babası saat 12.30’da hastaneye varıyor. Hastane çalışanlarının kendisine çocuğun kaydının yapılması gerektiğini ve her film başına 350 TL yatırmaları gerektiğini söylüyorlar. Kardeşimde onlara ne gerekiyorsa yapılmasını söyledi. Kardeşimin söylemi üzerine girişlerini yapıp müdahalede bulunmaya başladılar” dedi.

“ÇOCUK BİR SAAT HASTANEDE BEKLETİLDİ, KORKULACAK BİR ŞEYİN OLMADIĞI SÖYLENDİ”

Konuşmasının devamında Yıldız, “Yeğenimi film çekmek için 3-4 defa 6 kata götürüp getirdiler. Çekilen filmler sonucunda acilde bulunan doktor bize korkulacak bir şeyin olmadığını, dalağında yırtılma, başının arka kısmında şişkinlik olduğunu ve beyninde herhangi bir zararın olmadığını söyledi. Bundan sonra da yoğun bakım servisine yatışının yapılması gerektiğini söyledi. Bizde yatışını yaptık. Aradan bir saat sonra hastanede çocuk cerrahının olmadığını öğrendik. Bunun üzerine yeğenimin çocuk cerrahı olan bir hastaneye sevk edilmesini istedik.” ifadelerini kullandı.

“KENDİ İMKÂNIMIZLA HASTANE İÇERİSİNDE OKSİJEN TÜPÜ ARADIK”

Çocuğun dakikalarca oksijensiz kaldığını dile getiren Yıldız, “Bunun üzerine özel hastaneden bizi getiren ambulans çalışanlarına yeğenimi Bölge Hastanesi aciline götürmemiz gerektiğini söylesem de bizi dinlemediler. Bize hastayı kabul eden doktorun burada olduğunu söylediler. Bu süre içerisinde yeğenimin oksijensiz halde fenalaştığını gördüm. Bir daha orada bulunan doktordan yardım istediysem de bana yardımcı olmadı. Bizde kendi imkânımızla hastane içerisinde oksijen tüpü aradık ve bulunduğumuz iki oksijen tüpünün de boş olduğunu bize söylediler. Bunun üzerine sedyede bulunan yeğenimi hastanenin içerisine alıp 20 dakika boyunca oksijensiz bir şekilde gezdirdiler” dedi.
(Batman Gazetesi)