Batman’da HDP’ye seçim engeli « Jiyan Haber

SON DAKİKA

Jiyan Haber

BATMAN – HDP’nin Batman’da bir çay bahçesinde çadırdan açtığı seçim lokali, izinsiz olduğu gerekçesiyle kaldırıldı. Parti yöneticisi İkram İrgi, uygulamanın hukuksuz olduğunu söyledi.  

Batman’da Halkların Demokratik Partisi (HDP), Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan bir çay bahçesinde seçim lokali açmak için 8 Şubat’ta valiliğe bildirimde bulundu. HDP, bildirimin ardından çay bahçesine dün çadır kurarak seçim lokalini açmak istedi. Çadırın izinsiz kurulduğunu ileri süren zabıta ekipleri ve polisler, çadırın kaldırılması için HDP’lilere süre verdi. Çadırı kuran firma yetkilileri, gece saatlerinde çadır ve içindeki eşyaların zarar görmemesi için çadırı polis eşliğinde yerinden söktü.   

‘BURASI ÖZEL BİR MÜLKTÜR’ 

Konuya ilişkin bilgi veren HDP İl Yöneticisi İkram İrgi, seçim lokali için kurdukları çadırın yıktırılmak istendiğini belirterek, “Dün akşam zabıtalar, tüm kolluk kuvvetleri ile buraya geldiler. Kepçeler ile burayı yıkmak istediler. Burası özel bir mülktür. Biz her seçimde burayı kiralıyoruz. Yalnızca 24 Haziran seçimlerinde kiralamadık. Buna rağmen gelip buradaki lokalimizi yıkmak istediler. Yapılanın hukuksuz olduğunu söyledik. Yıktıkları bu halkın emekleri ile yapılmış bir seçim lokalidir" dedi.   Çadırın gece saatlerinde firma yetkilileri tarafından polislerce kaldırıldığını dile getiren İrgi, "Burada seçim lokalimizi kaldırmış olabilirler ama unutmasınlar bizim lokallerimiz her yerdir. Sokaktır, köydür, mahalledir, evdir" diye konuştu.  

‘YAPILANLAR HUKUKSUZ’ 

Yapılanın hukuksuz olduğunu vurgulayan İrgi, "Biz 8 Şubat’ta lokal açacağımızı valiliğe bildirdik. Korkuyorlar çünkü kaybedecekler, onlar da biliyor. Ama korkunun ecele faydasının olmadığını onlar da biz de çok iyi biliyoruz. Gerekçe adı altında bize adisyon fişini verdiler ve onda da 'izinsiz' ibaresi yer alıyor. Kayyum valinin yetkilerini mi kullanmaya çalışıyor? Bu hukuksuzluğun peşini bırakmayacağız, oluşan 30 bin TL zararımızı kayyumdan ve belediyeden alacağız. Yasal haklarımızı kullanacağız" diye belirtti.  İrgi, engellemeye rağmen 17 Şubat Pazar günü saat 13.00'de görkemli bir şölenle lokalerini halkla birlikte açacaklarını söyledi.  (Mezopotamya Ajansı)

12 Şubat 2019 - 18:53 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Batman’da HDP’ye seçim engeli

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA