Batmanda tecavüzü protesto edenlere para cezası | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Batman’da tecavüzü protesto edenlere para cezası

Batman’da tecavüzü protesto edenlere para cezası
672 views
17 Temmuz 2020 - 22:48

Şırnak ve Batman’da uzman çavuşların karıştığı çocuğa yönelik tecavüz ve cinsel saldırı olayları Atatürk Parkı önünde protesto edildi. Protesto sırasında gözaltına alınan 10 genc para cezası kesilerek serbest bırakıldı. 

Şırnak ve Batman’da uzman çavuşların karıştığı çocuğa yönelik tecavüz ve cinsel saldırı olaylarına tepkiler dinmiyor. Batman’da  tiyatro sanatçısı  İbrahim Özsunar (Bahoz), saldırıları Atatürk Parkı önünde tiyatro performansı ile protesto etti. Özsunar, “Herkes susar sen susma #batmansusma” yazılı tişört ile park önünde beklemeye başladı. Sessizce performansını devam ettiren Özsunar’a çevreden geçenler de alkışlarla destek verdi. Yaklaşık 15 genç daha sonra Özsunar’a destek vererek yanında oturdu.

Bir süre sessizce bekleyen gençlerin, “Susma sustukça sıra sana gelecek”, “Jin Jiyan Azadi” sloganları atması ile polis, eylemin sonlandırılmasını isteyerek müdahale etti. Alanda en az 10 gencin kimliğine el koyan polisler, gençleri gözaltına alarak Batman Çocuk Şube Karakolu’na götürdü. Gençlerin gözaltına alınmasına çevredekiler tepki gösterdi.

Gözaltına alınan gençlere para cezası kesildikten sonra serbest bırakıldı. 

O sırada haberi takip eden muhabirimiz Metin Yoksu’nun da kimliğine el konuldu. Yaklaşık yarım saat park önünde bekletilen Yoksu’ya daha sonra kimliği geri verildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.