Batman’da tecride dikkat çekildi

BATMAN- Batman’da tecride karşı halk toplantısı düzenlendi. Yapılan halk toplantısında başta 65 gündür açlık grevinde olan Leyla Güven’in eylemine ve cezaevlerinde tutukluların tecride karşı başlattıkları açlık grevi eylemlerine değinildi.

Batman’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez ilçe binasında tecride karşı düzenlenen Halk toplantısına HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, Barış Anneleri, HDP, DBP İl yöneticileri, TJA Aktivisti kadınlar ve çok sayıda yurttaş katıldı. Toplantının yapıldığı salona 65. gündür tecride karşı açlık grevinde olan ve durumu ağırlaşan Demokratik Toplum Kongresi(DTK) Eş Başkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletevikili Leyla Güven’in fotoğrafının yer aldığı “Deng bıde, tecride bışıkine, bédengi mırın e”, ” Em tecride bışkenın faşizme helweşının” pankartları asıldı.

Toplantıda, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki ağır tecride dikkat çekilerken, kendisine uygulanan tecridin halkın yaşamı üzerinde de uygulandığı belirtildi. 65 gündür açlık grevinde olan Leyla Güven’in eylemine ve cezaevlerinde tutukluların tecride karşı başlattıkları açlık grevi eylemlerine değinilerek, başlatılan eylemlerin önemli olduğuna ve tehlikeli gidişata karşı tarihi direniş olduğuna vurgu yapıldı.