Batman'lı Cemal'in 20 yıldır hastalığına teşhis konulamıyor | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Batman’lı Cemal’in 20 yıldır hastalığına teşhis konulamıyor

Batman’lı Cemal’in 20 yıldır hastalığına teşhis konulamıyor
198 views
24 Ağustos 2020 - 15:15

Batman’da yaşayan eden 5 çocuk babası Cemal Turan, 20 yıldır hastalığı teşhis edilemedi.

Güneşe çıktığında kafasında şişikler oluşan ve acı çeken Turan, hastalığına teşhisin konulamadığını belirterek yetkililerden kendisine yardım edilmesini istedi.
Batman’da yaşayan Cemal Turan, 2001 yılında geçirdiği kaza sonucunda başına darbe aldı. Turan, başına aldığı darbe sonrası sol kulağının arka tarafında nohut büyüklüğünde bir şişkinlik oluştu. Hastaneye giden Turan, şişkinliğin temizlenmesinin ardından bir şeyinin olmadığı belirtilerek eve gönderildi. Doktorların kendisine bir şeyinin olmadığını belirtmesi üzerine kafasında çıkan şişkinliklerle çok fazla ilgilenmeyen Turan için kötü günler bir süre sonra tekrar başladı. Kafasında çıkan şişlikler vücudunun farklı bölgelerinde çıkmasıyla Turan hastaneye başvurdu. Farklı şehirlerde farklı hastanelere giden Turan’ın hastalığına teşhis konulamadı.

Kafasına darbe aldıktan sonra

Yaklaşık 20 yıldır bu hastalıkla pençeleştiğini kaydeden 35 yaşındaki Cemal Turan, “Hastalığım gitgide vücudumda yayılma gösteriyor, neredeyse vücudumun tamamına yayıldı. 2001 yılında kafama küçük bir darbe aldım. Nohut büyüklüğünde başladı bu hastalık. Defalarca doktorlara, hastanelere gittim, her seferinde temizlediler, bana bir şeyimin olmadığını söylediler. Doktorlar bana bir şeyimin olmadığını söyleyince ben de tedavimi bıraktım. Tedaviyi bıraktığım süre içinde hastalık vücudumda ilerleme kaydetti. Tekrar farklı memleketlerde farklı doktorlara gidip şansımızı denedik ama her seferinde olumsuz sonuç aldık. En son Ankara’da hastaneye gittim, çeşitli işlemler yapıldı yine sonuç alamadım. Yaklaşık 20 yıldır bu hastalığı araştırıyoruz ama hangi doktora gidebileceğimizi bilmiyoruz. Gittiğim doktorlar kendilerinin alanının olmadığını söyledi. Hastalık oldukça yayıldı ben artık mücadele etmekte güçlük çekmeye başladım. Hiçbir şekilde güneşe çıkamıyorum. Güneşe çıktığımda ağrılarım şiddetli şekilde oluyor ve kafamda şişme başlıyor. Aynı zamanda kış aylarında da sıkıntılar oluşmaya başladı. Normal havalarda, soğuk havada etkilenmezken son zamanlarda artık soğuk havalarında çok ciddi bir sıkıntı yaptığını fark ettim. Bunca yıldır bu hastalıkla uğraşıyoruz, bu saatten sonra benim imkanlarım artık yetmiyor. Maddi ve manevi olarak gerçekten mücadele edecek gücüm kalmadı. Ateş düşüğü yeri yakıyor ben sadece kendi hastalığımı biliyorum, kendi ağrılarımı biliyorum. Bana yardım edilmesini istiyorum. Hastalıktan kurtulmak için ne gerekirse yapmaya hazırım. Ben bu hastalığı yenmek istiyorum. Daha önce gittiğim hastanelerde net bir şekilde hastalığımın ismini vermediler. Sağlık Bakanlığı yetkililerden ricam bana yardım eli uzatsınlar. Daha önce irtibata geçtim ama hala sonuç alamadım. Ben artık yoruldum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.