Batmanlılardan Cumhuriyet yazarı Işıl Özgentürk'e büyük tepki | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Batmanlılardan Cumhuriyet yazarı Işıl Özgentürk’e büyük tepki

Batmanlılardan Cumhuriyet yazarı Işıl Özgentürk’e büyük tepki
327 views
30 Ağustos 2020 - 12:55

Cumhuriyet gazatesi yazarı Işıl Özgentürk Batman ve Batmanlılar ile ilgili yazdığı köşe yazısı büyük tepki aldı.

Cumhuriyet yazarı Işıl Özgentürk, ‘Porno çukurunda debeleniyoruz’ isimli yazısında Musa Orhan ile arkadaşı arasında geçen ahlak dışı mesajlaşmaların yanı sıra “Batman’daki çok sayıdaki kadın intiharlarına bir sayı daha ekleniyor. Evet, Batman kadın intiharlarının en çok olduğu kenttir. O bölgeyi çok iyi bilen, bir öğretmen dostum şöyle anlatmıştı: “Buralarda kız çocuklarına hiç değer verilmez, babalar kız çocuklarını çocuktan saymaz, onlar okutulmazlar, mal gibi satılırlar. Mirastan onlara hiçbir pay düşmez. Herhangi bir beceri edinmeleri, yaşamlarını kendi ayakları üstünde sürdürmeleri için hiçbir yardım almazlar. Bu durumdaki genç kızların iki seçeneği vardır: Ya dağa çıkmak ya da kentlerinde görev yapan asker, bürokrat biriyle evlenerek kurtulmak. Bu nedenle pek çok genç kız umutsuzca kendini kandırır, evlilik hayalleri kurar ve ansızın bürokrat, asker bir başka bölgeye tayin olur gider. Çoğu bekâretini kaybetmiş genç kızlar için intihar, bir kurtuluş olur.” şeklindeki yazısı büyük tepki aldı.

BATMAN BAROSU SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Batman Barosu başkanı Hamit Çakan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Gazetecilik ince eleyip sık dokumayı gerektirir.
Bir STK veya bir kurumun raporuna veya adli bir istatistiğe dayanmadan bir şehrin tamamını zan altında bırakacak yada karalayacak bir yazı yazmak gazetecilik değildir.
Suç duyurusunda bulunacağız.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.