beIN Sports, cinsiyetçi spiker Melih Şendil ile yollarını ayırdı | JIYAN HABER

JIYAN HABER

beIN Sports, cinsiyetçi spiker Melih Şendil ile yollarını ayırdı

beIN Sports, cinsiyetçi spiker Melih Şendil ile yollarını ayırdı
257 views
12 Ağustos 2020 - 16:31

Süper Lig’in yayıncı kuruluşu beIN Sports, Real Madrid – Manchester City maçının ardından “Kadınlar futbolda olmamalı. Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam” ifadesini kullanan Melih Şendil ile sözlerine ayrıldı.

Şendil, söz konusu programda futbolun yanı sıra basketbolun da erkek oyunu olduğunu savunarak, “Futbol o kadar ataerkil bir oyun ki mesela kadınlara voleybol oynamak çok yakışıyor ama benim şahsi düşüncem kadınlar futbolda olmamalı. Basketbol da bence erkek oyunu” diye konuşmuştu.

beIN Sports, tepkiler üzerine şu mesajı yayınlamıştı:

“beIN Sports olarak, dün akşamki Şampiyonlar Ligi karşılaşmasının hemen ardından yayınladığımız ‘Maç Sonu’ programında, sunucu Melih Şendil’in yapmış olduğu yorumları kınıyoruz. Bu yorumlar son derece aşağılayıcı ve kesinlikle kabul edilemez nitelikteydi. Digiturk ve beIN, diğer birçok küresel girişimin yanı sıra beINSPIRED projesi aracılığıyla kadın sporcuları desteklemek ve tüm dünyada tanıtmak için yorulmadan çalışıyor. Dün geceki yorumlar şirketimizin savunduğu değerlerle hiçbir şekilde bağdaşmıyor. Bir daha böyle bir durumla karşılaşmamak için acilen her türlü önlemi aldığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.