Beraat ettiği suçlamalardan dava açıldı | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Beraat ettiği suçlamalardan dava açıldı

Beraat ettiği suçlamalardan dava açıldı
291 views
23 Eylül 2020 - 11:18

Gazeteci Hamdullah Bayram hakkında, daha önce ceza aldığı ve beraat ettiği dosyalarda yer alan suçlamalarla yeniden açılan davanın duruşması görüldü.  

Urfa’da 13 Ağustos 2017’de gözaltına alınan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi çalışanı Gazeteci Hamdullah Bayram hakkında, 3 yıl sonra “örgüt üyesi olmak” ve “örgüte bilerek ve isteyerek yardım yataklık etmek” iddiasıyla açılan davanın ilk duruşması, Urfa 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya Bayram ve avukatı Mikail Yavuz katıldı. 

CEZA ALDIĞI SUÇLAMALARDAN YARGILANDI

 Duruşmada söz alan Bayram, kendisine yöneltilen suçlamaları reddederek, söz konusu tarihlerde yürüttüğü çalışmaların gazetecilik faaliyeti olduğunu söyledi. Bayram, daha önce yargılanıp ceza aldığı, ayrıca beraat ettiği dosyalardaki hususların açılan dava dosyasına eklenmesinin hukuki izahatının olmadığını belirtti.  Bayram’ın avukatı Mikail Yavuz, dosyada eksik hususların olduğunu belirterek, bir sonraki duruşmada savunma yapacağını söyledi. Verilen aranın ardından mahkeme heyeti dosyada ismi geçen kişilerin bir sonraki duruşmada dinlenmesine ve dosyada bulunan eksik hususların tamamlanmasına karar vererek, bir sonraki duruşmayı 6 Ocak 2021 tarihine erteledi. (Mezopotamya Ajansı)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.