Beştaş: En büyük müjde gitmen olacak | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Beştaş: En büyük müjde gitmen olacak

Beştaş: En büyük müjde gitmen olacak
195 views
20 Ağustos 2020 - 19:10

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “müjde” sözü için “Senin verebileceğin en büyük müjde gitmen olacak” dedi.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) başlattığı “Demokratik Mücadele Programı”nın 3’üncü aşaması Antep ile devam ediyor. “Hep birlikte savaşa karşı barış, tecride karşı özgürlük” şiarıyla sürdürülen kampanya kapsamında parti il binasında halk toplantısı yapıldı. Toplantıya, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ve milletvekilleri Ömer Faruk Gergerlioğlu, Mahmut Toğrul ile Serpil Kemalbay katıldı.

BİRLİK ÇAĞRISI

Halk toplantısında konuşan İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay, “Halklar tek adam rejimini kabul etmiyor” diyerek, AKP iktidarın her gün farklı bir coğrafyada savaş yürüterek, kendini ayakta tutmaya çalıştığını söyledi. Partisinin yaptığı fedakarlıklarla demokrasiyi getireceğini ifade eden Kemalbay, demokrasi ve özgürlük için “birlik” çağrısında bulundu.

‘SUÇ İŞLEMEKTEN VAZGEÇİN’

Daha sonra söz alan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, konuşmasına Antep’te partisine yönelik baskıları kınayarak başladı. Tutuklanan siyasetçileri selamlayan Beştaş, 2015 yılından beri partisine yönelik sistematik saldırıların geliştirildiğini ve bunun AKP-MHP tarafında yürütüldüğü belirterek, “Bu ülkede tek adam rejimi var” dedi. Her gün yapılan gözaltı operasyonlarıyla HDP’nin çalışamaz hala getirilmeye çalışıldığına dikkati çeken Beştaş, “Özel operasyonlar yapılıyor. ‘HDP’yi nasıl çalışamaz hale getirebiliriz’ diyorlar. Geçen yıl Antep’te tutuklanan arkadaşlarımız bir yıldır mahkemeye çıkartılmadı. Bu nasıl bir kepazelik nasıl bir hukuk tanımazlık? Bu suçu işlemekten vazgeçin” dedi.

‘MÜJDE’ SÖZÜ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Cuma günü müjde vereceğim” sözlerini hatırlatan Beştaş, “Senin bu halka verebileceğin en büyük müjde gitmen olacak” dedi. Beştaş, şöyle devam etti: “Halk yoksul ve işsiz. Bu salgınla birlikte halk ölüme terk edildi. İnfaz Yasası dediler. Ne kadar tecavüzcü, çeteci varsa hepsini serbest bıraktılar. Siyasi rehineler cezaevinde tutuldu. Baskıcı, diktatör rejimini ayakta tutabilmek için her gün bir yerde savaş başlatıyor. İçeride savaş dışarıda savaş. Yürüttüğü savaşların temelinde Kürt düşmanlığı var. Bizim ufkumuzda savaş değil, barış var. Bu ülkeye barışı getirmeyi hedefliyoruz. Bunun için savaşa karşı barış, tecride karşı özgürlük diyoruz.” (MA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.