Bir günde işlenen 22 cinayet sonrası tüm çete üyeleri yarı çıplak sıraya dizildi | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Bir günde işlenen 22 cinayet sonrası tüm çete üyeleri yarı çıplak sıraya dizildi

Bir günde işlenen 22 cinayet sonrası tüm çete üyeleri yarı çıplak sıraya dizildi
758 views
27 Nisan 2020 - 11:56

El Savador’da bir günde 22 cinayet işlenmesinin ardından, çete üyelerini barındıran hapishanede 24 saat hücre cezası verildi. Paylaşılan görüntüler tepki çekti.

Orta Amerika ülkesi El Salvador’un başkenti San Salvador’un kuzeybatısında bulunan Izalco Hapishanesi’nde çekilen görüntüler şok etkisi yarattı.

El Savador Devlet Başkanı Nayib Bukele, ülkede bir günde 22 cinayet işlenmesinin ardından, çete üyelerini barındıran hapishanede, 24 saat hücre cezası emri verdi. Devlet Başkanı Bukele, polisin cinayetleri soruştururken ‘maksimum acil durum’ önlemlerinin uygulandığını da sözlerine ekledi.

“DIŞ DÜNYA İLE TEMASA İZİN YOK”

Bukele, Twitter’da paylaştığı mesajda şöyle yazdı: “Dış dünya ile temasa izin yok. Mağazalar kapalı kalacak ve tüm aktiviteler bir sonraki duyuruya kadar askıya alınacaktır. Çete liderleri hücre hapsine girecek.”

GÖRÜNTÜLER ŞOK ETTİ

Izalco hapishanesi mahkumları, Başkan Nayib Bukele’nin çete üyelerinin 24 saatlik kilitlenmesini emretmesinden sonra yan yana sırılandı. Bazı mahkumların yüzlerinde maske olmasına rağmen sosyal mesafe kuralının hiçe sayıldığı görüntüler koronavirüs ile boğuşan bir çok ülkede şok etkisi yarattı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.