Rusya, QSD ile Araplar arasına fitne sokmaya çalışıyor | JIYAN HABER

JIYAN HABER

CENTCOM: Rusya, QSD ile Araplar arasına fitne sokmaya çalışıyor

CENTCOM: Rusya, QSD ile Araplar arasına fitne sokmaya çalışıyor
304 views
16 Mayıs 2020 - 22:04

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı tarafından hazırlanan raporda, Rusya ve Suriye Hükümeti’nin QSD ile Araplar arasında çelişkiler yaratmaya çalıştığı ve Türkiye’nin saldırıları nedeniyle QSD’nin DAİŞ’le mücadeleye odaklanamadığı belirtildi.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) tarafından yayınlanan raporda, Rusya’nın ve Suriye Hükümeti’nin Demokratik Suriye Güçleri (QSD) ile Araplar arasına fitne sokmaya çalıştığı belirtildi. Raporda, Suriye hükümet yetkililerinin bölgede yaşayan Araplara kendilerini yeniden örgütleme ve QSD’den ayrılması konusunda baskı yaptığına yer verildi.

CENTCOM Sözcüsü John Rigsby, geçtiğimiz günlerde Rusya ve Suriye devletinin bölge halkına QSD’yi reddetmesi için baskı yaptığını açıklamıştı.

QSD’nin varlığına ilişkin tehditlerin ortaya çıktığına değinilen raporda, bu tehdidin 2019’da coğrafi varlığına son verilen DAİŞ tarafından değil, Türkiye tarafından yapıldığı vurgulandı. Raporda, Türkiye’nin saldırıları nedeniyle QSD’nin DAİŞ’le mücadeleye odaklanamadığı ifade edildi. Raporda, bölgede yaşayan Arapların büyük oranda QSD’ye bağlı kalmaktan yana olduğu belirtildi. 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.