Çocukların hapsedildiği cezaevinde sevk: 100 çocuğun yaralandığı iddia edildi

Ankara Sincan Çocuk Kapalı Cezaevi’nde gardiyanlar ve çocuklar arasında çıkan olaylarda 100’e yakın çocuğun yaralandığı ve çok sayıda çocuğun gece yarısı başka cezaevlerine sürgün edildiği öğrenildi.
Ankara Sincan Çocuk Kapalı Cezaevinde gardiyanlarla çocuklar arasında henüz bilinmeyen bir sebeple dün akşam saatlerinde çıkan olaylarda 100’e yakın çocuğun yaralandığı ortaya çıktı. Cezaevinde yaşanan olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada olaylarda 7 çocuk ve 14 gardiyanın yaralandığı açıklanmıştı.
Savcılık açıklamasında tutuklu çocuklar arasında tartışma yaşandığı, gardiyanların müdahalesi sonrasında olayların büyüdüğü belirtildi. Açıklamada ayrıca yaralanan çocukların hastaneye sevk edilmediği, cezaevinde tedavi edildiğine de yer verildi.
100’e yakın çocuk revirde tedavi edildi
Olayların ardından cezaevine giden Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezi gece yarısına kadar cezaevini önünde bekletildi ve içeri alınmadı. Avukatların son aldıkları bilgiye göre, 100’e yakın çocuğun yaralandığı ve revire kaldırıldığı öğrenildi. Ayrıca çocuklardan bir kısmının da gece yarısı başka cezaevlerine sürgün edildiği belirtildi.
Son gelişmelerin ardından Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezi detaylı bilgi almak için tekrar Sincan Cezaevi’ne gidecek. (Jinnews)