Cüneyt Özdemir'in "Affedersin, HDP" sözüne büyük tepki | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Cüneyt Özdemir’in “Affedersin, HDP” sözüne büyük tepki

Cüneyt Özdemir’in “Affedersin, HDP” sözüne büyük tepki
216 views
14 Ağustos 2020 - 15:09

Katıldığı yayında HDP’den bahsetmeden önce “Afferdersiniz” kelimesini kullanan Cüneyt Özdemir, sosyal medyada büyük tepki gördü.

HaberTürk ekranlarında yayınlanan Kübra Par’ın sunduğu ‘Açık ve Net’ programında gazeteci Cüneyt Özdemir, “Apolitik olarak değişti mi Cüneyt Özdemir? ‘Eskiden muhaliftin, şimdi yandaşsın, iktidara yaranmaya çalışıyor Cüneyt Özdemir’ bu doğru mu?” sorusuna HDP yandaşı tabiri öncesinde ‘affedersin’ kelimesini kullandı.

Cüneyt Özdemir, Par’ın sorusuna şöyle cevap verdi:

“Bir insanın beğendiği şeyleri söylediğim için ben onun taraftarı olmam. Yandaşlık neyin yandaşlığı, AK Parti yandaşlığı mı? CHP yandaşlığı yok mu, İyi parti yandaşlığı yok mu, affedersin HDP yandaşlığı yok mu? Bütün yandaşlık ihalesi AK Parti’ye devredilmiş durumda. Diğer partileri destekleyenler demokrat, AK Parti’yi destekleyenler demokrat oluyor” 

Özdemir’e sosyal medyadan büyük tepki geldi. Tepkilerin ardından açıklama yapan Cüneyt Özdemir, ifadesinin yanlış yere çekildiğini söyledi.

Cüneyt Özdemir, YouTube kanalında yaptığı açıklamada kendini şöyle savundu:

“Orada onu demek istemedim. ‘Ben HDP’nin gerçekten diğer partilere baktığınızda daha demokratik, parti içi demokrasisi daha çalışan, kadınlara daha fazla kota ayıran, değer veren bir parti olduğunu düşünüyorum. Onun bile yandaşları körü körüne yandaşlık yapıyorlar’ diyorum. O gidiyor benim anlattıklarımı ‘böyle dedi’. Öyle görmek istiyorsan devam et. Ben ne diyebilirim abi. Bakış açını değiştirmek çok zor”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.