Davutoğlu'nun danışmanı Taha Ün gözaltına alındı | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Davutoğlu’nun danışmanı Taha Ün gözaltına alındı

Davutoğlu’nun danışmanı Taha Ün gözaltına alındı
370 views
18 Eylül 2020 - 15:59

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun danışmanı Taha Ün, gözaltına alındı. Ün, Emine Erdoğan’ın özel kalemi ile evlenmiş, nikah şahitliğini de Tayyip Erdoğan yapmıştı.

Taha Ün sosyal medya hesabından “Genel merkez açılışımız için geldiğim Ankara’da kaldığım otelde şu an gözaltına alınıyorum bilginize” mesajını paylaştı.

‘KAPIMIZA POLİS DAYANDI’

Taha Ün, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Yine hiçbir tebligat gelmeden, hiçbir telefon açılmadan bir sabah polis kapımıza dayandı. İfade vermeye gidiyoruz” dedi. 

DAHA ÖNCE DE GÖZALTINA ALINMIŞTI

Taha Ün, daha önce de Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan ve eşi Süheyb Öğüt’ün şikayeti üzerine gözaltına alınıp ifade vermişti. Taha Ün’ün “Pelikan örgütü” şeklindeki sosyal medya paylaşımları suçlama konusu yapılmıştı.

NİKAH ŞAHİTLİĞİNİ ERDOĞAN YAPMIŞTI

Erdoğan’ın özel kalem müdürü Sema Silkin ile dünya evine giren Taha Ün’ün Beylerbeyi Sarayı’nda, Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın kıydığı nikahına şahit olarak AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da katılmıştı. Diğer şahitler ise Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım olmuştu. 

Taha Ün bir dönem ‘Ak troll’lerin liderliğini yaptığı o dönemde özellikle Alevilere, Kürtlere ve solculara yönelik nefret içeren çok sayıda paylaşım yapmış ancak hakkında soruşturma dahi açılmamıştı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.