Demirtaş çocuklarıyla görüştürülmedi | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Demirtaş çocuklarıyla görüştürülmedi

Demirtaş çocuklarıyla görüştürülmedi
227 views
01 Eylül 2020 - 11:26

Başak Demirtaş, eşi Selahattin Demirtaş’ın koronavirüs salgını gerekçe gösterilerek çocuklarıyla görüştürülmediğini duyurdu.

Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, koronavirüs salgını kapsamında alınan “önlemler” gerekçe gösterilerek çocuklarıyla görüştürülmedi. Konuya Twitter hesabından duyuran Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, “Kızlarımız Delal ile Dılda’nın, babalarıyla birlikte görüşmelerine izin verilmedi” dedi.

Başak Demirtaş, Adalet Bakanlığı’nı etiketleyerek yaptığı paylaşımlarda şunları belirtti:

“Güç koşullarda çalışmak zorunda olan işçilere, kamu emekçilerine, özel sektör çalışanlarına, uçaklarda yan yana oturanlara, iktidarın etkinliklerine, mitinglerine katılanlara corona bulaşmıyor (!)

Ama arada çift cam, iki tarafta da demir parmaklıklarla yapılan kapalı cezaevi görüşlerinde, maske ve siperlik taktığınız halde sevdiklerinize corona bulaşıyor (!) Bu yüzden görüşler ayda sadece bir defa yapıldı.

Hele ki iki çocuk babalarıyla kapalı görüş yaptı mı anında corona bulaşıyor (!) Tam da bu nedenle, kızlarımız Delal ile Dılda’nın, babalarıyla birlikte görüşmelerine izin verilmedi.

Corona tedbiri olarak açık görüş kaldırıldı, tamam. Peki ama kapalı görüşleri neden engelliyorsunuz? Hadi engellediniz, onun yerine neden telefonda görüş hakkı vermiyorsunuz? Görüntülü görüşme dediniz, ne oldu? Hakkımızı neden gasp ediyorsunuz?

Hepsinden önemlisi, madem corona riski var, haksız yere cezaevinde olan siyasetçileri, gazetecileri, hayatları tehlikede olan insanları neden serbest bırakmıyorsunuz?” (MA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.