Demirtaş'a hakaret eden AKP'li Akkal'dan 'hesaplar karıştı' savunması | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Demirtaş’a hakaret eden AKP’li Akkal’dan ‘hesaplar karıştı’ savunması

Demirtaş’a hakaret eden AKP’li Akkal’dan ‘hesaplar karıştı’ savunması
232 views
02 Eylül 2020 - 12:09

Selahattin Demirtaş’a yönelik hakaret içerikli paylaşımını tepkiler üzerine silen AKP’li Tamer Akkal, sözkonusu paylaşımı kendisinin değil, hesapları karıştıran danışmanı tarafından yapıldığını öne sürdü.

AKP Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın dün kızları Delal ve Dilda ile aynı anda görüştürülmemesine ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Selo iti enikleriyle görüşemiyormuş. Bizim Şehit çocuklarımız da babalarıyla görüşemiyor. Allah ya size verecek, ya bize..” diye yazdı.

Tepkiler üzerine kısa bir süre sonra bu paylaşımı silen Akkal, yine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada söz konusu paylaşımın hesapları karıştıran danışmanı tarafından yapıldığını ileri sürdü.

Akkal’ın açıklaması şöyle:

“Kamuoyunun bilgisine;

Bugün sabahın ilk saatlerinde resmi sosyal medya hesaplarımdan Selahattin Demirtaş ve ailesi hakkında yapılan paylaşım, şahsım tarafından yapılmamıştır; bir danışman arkadaşımızın hesapları karıştırarak yaptığı bir paylaşımdır.

Aile ve çocuk kavramı, en kutsal değerlerimizdendir. Bu konudaki hassasiyetim bilinmektedir. Milletin vekili makamında olan biri için böyle bir dilin tarafımca kullanılması bir yana, zikredilmesi bile benim dünyama terstir.

Her evladın ideolojilerimizden bağımsız çok değerli ve biricik olduğunu bilen ve evladı olan biri olarak; ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın ırk, dil, din, etnik köken kavramlarından bağımsız çok kıymetli olduğunun bilincinde bir insan olarak, şahsımla ilgisi olmayan paylaşım için çok üzgün olduğumu belirtir, danışman arkadaşımızla ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını kamuoyunun bilgisine sunarım.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.