Demirtaş'tan Kardeş Aile Kampanyası'na destek çağrısı | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Demirtaş’tan Kardeş Aile Kampanyası’na destek çağrısı

Demirtaş’tan Kardeş Aile Kampanyası’na destek çağrısı
440 views
28 Nisan 2020 - 11:22

Demirtaş: Ayrımcı, kamplaştırıcı, kutuplaştırıcı politikalar moralimizi bozmasın. Dayanışmayı büyütün. Öfkenizi sandığa saklayın.


Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi’nden mesaj gönderdi. Avukatları aracılığıyla gönderilen mesaj, HDP Basın Bürosu tarafından paylaşıldı. Demirtaş mesajında, koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı dayanışmanın önemine dikkat çekerek, HDP’nin başlattığı Kardeş Aile Kampanyası’na destek çağrısında bulundu.

Demirtaş’ın mesajı şöyle:

‘KUTUPLAŞTIRICI POLİTİKALAR MORALİNİZİ BOZMASIN, DAYANIŞMAYI BÜYÜTÜN’

“İnsanlığın karşı karşıya olduğu bu zorlu zamanlarda dayanışmanın ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Siyasi çıkarları, iktidarları, koltukları uğruna insanların hayatını hiçe sayan kirli siyaset zihni elbette günü geldiğinde halka hesap verecektir.

Ayrımcı, kamplaştırıcı, kutuplaştırıcı politikalar moralimizi bozmasın. Sizler öncelikli olarak kendi sağlığınızı ve toplumun sağlığını korumalısınız.”

‘ÖFKENİZİ SANDIĞA SAKLAYIN’

“Öfkenizi de kurulacak ilk sandığa kadar saklayın. Çünkü siz halksınız ve öz gücünüzle de her şeyi daha güzele çevirebilirsiniz. Ne yaparsanız yapın insani değerlerin yok edilmesine izin vermeyin. Dayanışmayı büyütün ve insan olmanın erdemlerini yüceltin. Bütün dayanışma kampanyaları çok anlamlı ve önemlidir.

Bu vesileyle HDP’nin Kardeş Aile Kampanyası da büyütülmeli, yaygınlaştırılmalıdır. Tüm dostlarımızı dayanışmayı büyütmeye, Kardeş Aile Kampanyası’na katılmaya çağırıyorum. Hepinize yürekten sıcak sevgiler.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.