Doktor ve çalışan, hamile kadın ve bebeğinin ölümüne sebebiyet vermekten tutuklandı

URFA – Haliliye ilçesinde sağlık kabini işleten İsa Bozkurt ile doktor olan dayısı Cuma Yılboğa, 8 aylık hamile bir kadın ve karnındaki bebeğinin ölümüne sebebiyet vermekten tutuklandı.
Urfa’nın Haliliye ilçesi Paşabağı mahallesi Korukent Sitesi’nde bulunan Sedef Sağlık Kabini’nde çalışan İsa Bozkurt’un 30 yaşında 8 aylık hamile bir kadının bebeğini kürtaj etmek isterken kadının ve bebeğin ölümüne neden olduğu iddia edildi. Urfa’da özel bir hastanede pratisyen hekim olan dayısı Cuma Yılboğa’nın verdiği tarif ile hazırladığı ilacı serum yoluyla 8 aylık hamile kadına enjekte ettiği öğrenilen Bozkurt’un, daha önce sağlık kabininde dayısının yanında çırak olarak çalıştığı, doktor olan dayısının özel bir hastanede göreve başlaması üzerine sağlık kabinini uzun bir süre işlettiği öğrenildi.
Kadının ailesinin şikayeti üzerine Urfa’da özel bir hastanede pratisyen doktor olarak görev yapan Cuma Yılboğa ve yeğeni İsa Bozkurt, kadının ve karnındaki bebeğinin ölümüne sebebiyet vermekten çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. (Mezopotamya Ajansı)3