Ermenileri öldürme çağrısında bulunan kişiye suç duyurusu | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Ermenileri öldürme çağrısında bulunan kişiye suç duyurusu

Ermenileri öldürme çağrısında bulunan kişiye suç duyurusu
225 views
15 Ağustos 2020 - 17:29

‘Kral Pekinkaya’ adlı kullanıcı Facebook hesabından canlı yayın yaparak Ermenileri öldürme çağrısında bulundu.

Ermeni Üç Horan Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Simon Çekem, söz konusu hesapla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Facebook hesabından canlı yayın yaparak Ermeni yurttaşlara ve Ermenistan vatandaşlarına karşı nefret söylemleri kullanan Kral Pekinkaya adlı kullanıcı için Ermeni Üç Horan Kilisesi Vakfı harekete geçti.

Ermeni Üç Horan Kilisesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Simon Çekem, “Hem Ermenistan’dan gelen, hem de Türkiye’de yaşayan Ermenilerin kafalarını kesmek yetmez, parçalanmalıdır… Ermeniler gebertilmelidir” gibi nefret söylemlerinin yer aldığı videonun sosyal medyada yayılmasının ardından savcılığa gitti. Jurnaltr.com’a konuşan avukat Simon Çekem, “Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Hukuki olarak bu nefret söyleminde bulunan kişiye karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Simon Çekem, Instagram üzerinden 27 Nisan 2020’de yaptığı bir paylaşımında, Ermeni asıllı Kim Kardashian’a yönelik hakaret içerikli sözleri nedeniyle tepki çeken Murat Övüç hakkında da suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusunda, Övüç’ün sözlerinin toplumu ayrımcılığa sürükleyerek ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’, ‘Hakaret’ ve ‘Tehdit’ suçlarını işlediği belirtilmişti. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.