Genel İş Batman Şubesi: Dün işçinin yanındaydık, yarın da yanlarında olacağız | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Genel İş Batman Şubesi: Dün işçinin yanındaydık, yarın da yanlarında olacağız

Genel İş Batman Şubesi: Dün işçinin yanındaydık, yarın da yanlarında olacağız
631 views
01 Temmuz 2020 - 17:01

Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel İş) Batman Şubesi, kıdem tazminatlarının fona devredilmesi ve sendikanın faailetlerine ilişkin basın açıklaması yaptı.

Genel-İş Batman şubesi binasında gerçekleşen basın açıklamasına Genel-İş Batman şubesi eşbaşkanları Narin Erol, Ferhat Ataca ve sendika yöneticileri ile üyeleri katıldı,

Basın açıklamasını okuyan eşbaşkan Ataca, ”Uzun yıllardır batmanda genel hizmetler işkolunda faaliyet yürüten Disk/Genel İş Sendikası emekten yana politikaları va çalışmalarıyla sürekli gündemde olmuştur. Anlayış olarak emeğin kazanımlarını korumak ve emekçinin ekonomik, özlük, sosyal haklarını geliştirme gayesi içerisindeyiz.. son düzenlemelerle İşçinin en büyük iş güvencesi ve geleceğinin teminatı kıdem tazminatına dönük girişimlere karşı konfederasyonumuz disk öncülüğünde tepkilerimizi ortaya koyduk.. dün işçinin yanında biz vardık yarın da biz olacağız.. Şu an Batman genelinde yetkili tek sendika Disk/Genel İş sendikasıdır. Batman Belediyesi ve Batman Belediyesi Personel AŞ de bakanlıktan alınan yetkilerle 2023 yılına kadar tek yetkili sendika olarak başarılı ve örnek toplu iş sözleşmelerine imza attık.. Tüm süreçleri işçi arkadaşlarımızla beraber yürütüyoruz.. Belediyelerde çalışan işçilerin neredeyse tamamı sendikamız üyesidirler..işçilerimizin ve ailelerinin hakkı hukuku bize emanet bu emanetin hakkını vermeye çalışıyoruz..Batman kentinin ve halkının sorumluluğunu üzerimizde hissediyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.