Gülistan Doku'nun Ailesi Oturma Eylemi Başlattı | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Gülistan Doku’nun Ailesi Oturma Eylemi Başlattı

Gülistan Doku’nun Ailesi Oturma Eylemi Başlattı
81 views
07 Eylül 2020 - 14:03

Munzur Üniversitesi öğrencisi kayıp Gülistan Doku’nun ailesi, çocuklarının bulunmaması ve şüphelilerin yargılanmamasına karşı Seyit Rıza Meydanı’nda oturma eylemi başlattı. Dersim’de 5 Ocak tarihinden bu yana kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’yu bulmak için kentte başlatılan arama çalışmaları 18 Ağustos’ta sonlandırıldı. Olaya ilişkin yürütülen soruşturmada da bir gelişme sağlanmaması üzerine Doku ailesi, çocuklarının bulunması talebiyle Seyit Rıza Meydanı’nda oturma eylemi başlattı.  Doku’nun Annesi Bedriye Doku ve ablası Aygül Doku, başlattığı oturma eyleminde, Gülistan Doku’nun fotoğrafını taşıyarak, “Dersim uyuma Gülistan’a sahip çık” sloganı attı.  

‘KIZIM NEREDE?’

 Eylemde konuşan ve kızının akıbetini soran Bedriye Doku, “Kızım nerede? Benim ciğerim yanıyor. Kendinizi bizim yerimize koyun” diye feryat etti. 

‘BULUNANA KADAR OTURACAĞIZ’

 Abla Aygül Doku ise 247 gündür haber alamadıkları Gülistan için oturma eylemi başlattıklarını belirterek, kardeşi bulunana kadar burada eylemi sürdüreceklerini söyledi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.