HDP binasına dönük saldırı protesto edildi | JIYAN HABER

JIYAN HABER

HDP binasına dönük saldırı protesto edildi

HDP binasına dönük saldırı protesto edildi
154 views
10 Ağustos 2020 - 17:45

HDP Bakırköy İlçe Örgütü binasına dönük taşlı saldırı protesto edildi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Örgütü, Bakırköy’deki parti binalarına dönük taşlı saldırıyı protesto etti. Taşlanan parti bina önünde yapılan açıklamada, “Faşizme karşı demokrasi mücadelesi devam edecek” pankartı açılarak, “HDP umuttur, umut dimdik ayakta” ve “HDP halktır, halk burada” sloganları atıldı. Açıklamaya çok sayıda partilinin yanı sıra kimi siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcisi de katıldı.

‘SALDIRI KARARLI DURUŞA YAPILDI’

Bakırköy İlçe Eşbaşkanı Ferdi Yamar, yaşanan taşlı saldırının sabah saatleri sırasında gerçekleştiğini bilgisini paylaştı. Saldırının boyutunun büyük olduğunu dile getiren Yamar, söz konusu saldırının sadece partilerine dönük olmadığını, saldırının demokrasi güçlerinin kararlı duruşuna yapıldığını ifade etti

EŞBAŞKANLARDAN TEPKİ

HDP İl Eşbaşkanı Erdal Avcı ise, HDP’nin AKP-MHP ortaklığına karşı en dirayetli karşı duruş sergileyen parti olduğu için saldırıya uğradığı kaydetti. Saldırının bir “yönlendirme” sonucu olduğu üzerinde duran Avcı, yaşanan saldırının hafife alınmayacak derecede derinlikli olduğunu ifade etti.

HDP İl Eşbaşkanı Elif Bulut de partilerine dönük saldırılara karşı duracaklarını belirterek, bu tür saldırılara karşı bir arada durmanın önemli olduğunu dile getirdi. Bulut, “Biz herkes için mücadele ediyoruz. Bugün bize yapılan bir başkasına yapılabilir. Bundan ses çıkarılmadığı takdirde birileri bundan beslenir. Faşist iktidarlar her zaman sessizlikten güç alır. Biz halklar olarak ne sessimizi kısarız ne mücadelemizden geri dururuz. Mücadele gelenekleri ile birleşmiş ve büyümüş bir parti olarak mücadelemizi daha da büyüteceğiz” diye konuştu.

Açıklama alkış, zılgıt ve sloganlarla son buldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.