HDP Muş Milletvekili Işık hakkında kesin ihraç talebiyle soruşturma başlatıldı | JIYAN HABER

JIYAN HABER

HDP Muş Milletvekili Işık hakkında kesin ihraç talebiyle soruşturma başlatıldı

HDP Muş Milletvekili Işık hakkında kesin ihraç talebiyle soruşturma başlatıldı
397 views
17 Temmuz 2020 - 12:09

HDP Kadın Meclisi, kadına şiddet uygulamasının ardından yetkileri durdurulan partisinin Muş Milletvekili Mensur Işık’ın kesin ihraç talebiyle soruşturma başlatıldığını duyurdu. HDP Kadın Meclisi “Hiçbir şekilde kabul etmediğimiz kadına yönelik şiddete karşı tavrımız nettir. Kimden ve nereden gelirse gelsin, erkek şiddetine asla geçit vermeyeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

HDP Kadın Meclisi, eşi Ebru Işık’a şiddet uygulayan HDP Muş Milletvekili Mensur Işık hakkında bugün bir açıklama yaptı. Gerekli araştırma başlatıldığını belirten HDP Kadın Meclisi, HDP’li Işık’ın savunmasının alınacağını belirtti. 

escort mersin

HDP Kadın Meclisi’nin yaptığı açıklama şöyle:

“Dün sabah saatlerinde, HDP Muş Milletvekili Mensur Işık’ın, Ebru Işık’a şiddet uyguladığı haberinin basına yansımasının ardından, Kadın Meclisimiz gerekli araştırmayı başlattığına dair açıklama yapmıştı.

Araştırmalarımız sonucunda Merkezi Disiplin Kurulumuz; Ebru Işık’ın ilk beyanını esas alarak Mensur Işık hakkında kesin ihraç talebiyle Kadın Meclisimizin başvurusu üzerine soruşturma başlatmıştır. Tüm yetkileri tedbiren durdurulan Işık’ın savunması alınacaktır. 

Hiçbir şekilde kabul etmediğimiz kadına yönelik şiddete karşı tavrımız nettir. Kimden ve nereden gelirse gelsin, erkek şiddetine asla geçit vermeyeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz. Örgütlenen erkek egemenliği karşısında ‘Kadın Mücadelesi Her Yerde’ diyerek her türlü şiddete karşı sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Hiçbir kadın yalnız değildir.

Kadın Meclisi olarak, bu sürecin takipçisi olacağımızı başta kadınlar olmak üzere kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.