HDP'li Işık'ın eşi: Şiddet uyguladığı doğru değil, ifademi geri alacağım | JIYAN HABER

JIYAN HABER

HDP’li Işık’ın eşi: Şiddet uyguladığı doğru değil, ifademi geri alacağım

Ebru Işık hem hastanede hem de karakolda doğru beyan vermediğini söyleyerek şikayetini geri çekeceğini söyledi.

HDP’li Işık’ın eşi: Şiddet uyguladığı doğru değil, ifademi geri alacağım
219 views
17 Temmuz 2020 - 1:53

HDP Muş Milletvekili Mensur Işık’ın, eşini darp ettiği, hastaneye giden eşinin darp raporu aldığı ve  şikayetçi olduğu belirtildi. Ancak Mensur Işık’ın eşi Ebru Işık daha sonra yaptığı açıklamada Coronavirus testlerinin pozitif çıkması nedeniyle ailede bir gerginlik yaşandığını, bu nedenle eşi ile tartıştıklarını fakat şiddet görmediğini söyledi.

Ebru Işık virüsü kendilerine bulaştırdığını düşündüğü için eşine öfkeli olduğunu, gittiği hastanede bu nedenle şiddet beyanında bulunduğunu anlattı.

mersin escort bayan

BBC Türkçe’den Hatice Kamer’e konuşan Mensur Işık da iddiayı yalanladı. Ebru Işık ise hem hastanede hem de karakolda doğru beyan vermediğini söyleyerek şikayetini geri çekeceğini söyledi.

‘CORONAVİRUSTEN DOLAYI EŞİNİ SUÇLADI’

Mensur Işık, Covid-19 testi pozitif çıkan üç HDP’li vekilden biri. Ebru Işık da, kocasın dikkatsizliği nedeniyle ailecek Covid-19 hastalığına yakalandığını, ona olan kızgınlığı yüzünden öfkeyle verilmiş bir beyan olduğunu, aslında eşinin ona şiddet uygulamadığını öne sürdü.

20 gün önce eşi, iki çocuğu ve kendisine Covid-19 teşhisi konulduğunu belirten Ebru Işık, ikinci PCR testlerinin de pozitif gelmesi üzerine, eşi yüzünden bu hastalığa yakalandıklarını düşündüğünü, psikolojisinin bozulduğunu ve bu yüzden eşinden intikam alma duygusuyla hastane ve karakolda şiddete maruz kaldığını ifade ettiğini savundu:

“Ailenin tüm fertleri önce hastanede tedavi gördük, sonra evde tedavi sürdü. 20 günden sonra yapılacak testin negatif olacağına bekliyorduk. Bu test de pozitif çıkınca hepimizin siniri alt üst oldu.

“Çocuklarımızın da testi pozitif çıktı. Evde kaldığımız süre içinde birkaç defa eşimle dikkatsizliği nedeniyle tartıştık, ailecek bu durumda olmamızdan ötürü eşimi dikkatsizlikle suçladım, çünkü kalabalık ortamlarda maskesiz ve yakın temasta olduğunu hep görüyordum.

“Bu dikkatsizliğinin hepimizi etkilediğini söyledim. Bu yüzden son zamanlarda gerginlik yaşadık. Yine bu yüzden tartışınca o da bana senden dolayı oldu, sen de çok alışverişe gidiyorsun dedi ve beni suçlamaya başladı, o sırada sinirle dolap kapağını açınca gözüme çarptı.”

Gözünün ağrısından dolayı doktora gitmek istediğini söyleyen Ebru Işık, şiddet uyguladığının düşünülmesi kaygısıyla eşinin onu hastaneye götürmek istemediğini aktardı: “Olay yanlış anlaşılabilir, hastanede farklı algılanabilir diye beni doktora götürmek istemedi. Sonrasında ben ağrım oluğunu söyleyince beni götürdü.

“Şiddet olmadı ama beni hastaneye geç götürdüğü için ona kızgındım, korona ve karantina sürecinde yaşadığımız gerilimler, onun dikkatsizliği yüzünden bunları yaşamak zorunda kaldığımızdan dolayı ona zarar vermek istedim, hastanede bana şiddet uyguladığını söyledim ama aslında bunlar gerçek değil, öfke ve kızgınlıkla sarf edilmiş sözlerdi. Bu şekilde bu kadar yankı oluşturacağını da tahmin etmedim. Beyanım öfke ve kızgınlıkla söylenmiş sözlerdi, ortada şiddet yoktu.”

‘O BEYANDAN SONRA PİŞMANLIK YAŞADI’

Eşinin statüsü nedeniyle baskı sonucu ifadesini değiştirmek zorunda kalıp kalmadığı sorusuna da “Öyle bir durum yok, karakola gideceğim ve ifademin yanlış anlaşıldığını söyleyerek şikayetimi geri çekeceğim, umarım düzeltme yapılır” dedi.

HDP Milletvekili Mensur Işık da, eşine şiddet uyguladığı iddialarına karşı çıktı. O da, Coivd 19 teşhisi konduktan sonra hem tedavi süreci hem de karantinadan dolayı son zamanlarda evde bir gerilimin yaşandığını ve son durumun da bununla ilgili olduğunu savundu: “20 gündür tedavi olmamıza rağmen son testimiz de pozitif çıkınca eşimin sinirleri daha çok gerildi ve senin dikkatsizliğin yüzünden bu hale geldik dedi. Ben de ona, sen de alışverişlere gidiyorsun, ne malum virüsü senin kapmadığın, diyerek tartıştık. İki gün önce mutfak dolabına çarpmış kafasını, sonraki gün başının ağrıdığını ve hastaneye gitmek istediğini söyledi. Ben de korona var biz de, gitmeyelim dedim. Yolda yine dikkatsizliğime getirdi meseleyi, ben de ona senden bulaşmış olabilir deyince, ‘doktorlara eşim bana şiddet uyguladı diyeceğim’ dedi. Yapma lütfen, özür dilerim bir daha sana öyle demem, dedim. Ama doktorlara öyle demiş. Korona gerçekten insanın psikolojisini bozuyor ve ben eşime şiddet uygulamadım. O beyandan sonra pişmanlık yaşadı, olay bugün basına da yansıyınca çok üzüldü.” (BBC)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.