HDP’nin ilçe binalarına baskın | JIYAN HABER

JIYAN HABER

HDP’nin ilçe binalarına baskın

HDP’nin ilçe binalarına baskın
397 views
20 Ocak 2021 - 16:21

HDP’nin “Açlık grevlerine ses ver” yazılı pankartların asıldığı İstanbul’daki ilçe örgütlerine baskın yapan polisler, pankartlara el koydu. Partinin bazı ilçe eşbaşkanlarının gözaltına alındığı öğrenildi

Cezaevlerinde 55’inci gününde devam eden açlık grevi eylemlerine dikkat çekmek amacıyla kimi pankartların asıldığı Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) İstanbul’daki ilçe örgütü binalarına polis baskınları yapıldı. Ulaşılan bilgilere göre şu ana kadar baskın yapılan yerler arasında Bağcılar, Ümraniye, Sancaktepe, Esenyurt, Beylikdüzü, Sultangazi, Beyoğlu, Kağıthane, Gaziosmanpaşa, Esenler, Üsküdar, Kartal, Maltepe, Güngören, Şişli ilçe örgütü binaları var.

Savcılık talimatı ile yapılan baskınlarda parti binalarına asılan “Açlık grevlerine ses ver” ve “Tecridin kaldırılması, hak ihlallerinin son bulması, hasta tutsakların serbest bırakılması, çıplak aramanın son bulması için açlık grevinde olan tutsakların talepleri kabul edilsin” yazılı pankartlara el konuldu.

Baskınlarda parti binalarında bulunan ve yarın saat 15.00’de Kadıköy’de gerçekleştirilecek açıklamaya ilişkin basılan çağrı broşürlerine de el konuldu.

EŞ BAŞKANLAR EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Baskın yapılan parti binalarının eş başkanlarının ifadeleri alınmak üzere gözaltına alınarak ilçe emniyet müdürlüklerine götürüldü.

Cezaevlerinde pandemi döneminde artan hak gaspları ve İmralı Cezaevi’nde tutulan PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecridin sonlandırılmasını isteyen tutuklular, 27 Kasım’dan bu yana süresiz dönüşümlü açlık grevinde. (MEZOPOTAMYA AJANSI)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.