İçişleri Bakanlığı'ndan İpek Er'in ailesine ziyaret | JIYAN HABER

JIYAN HABER

İçişleri Bakanlığı’ndan İpek Er’in ailesine ziyaret

İçişleri Bakanlığı’ndan İpek Er’in ailesine ziyaret
172 views
28 Ağustos 2020 - 13:30

İçişleri Bakanlığı’ndan bir heyet, tahliye edilen Uzman Çavuş Musa Orhan tarafından tecavüze uğradıktan sonra intihara sürüklenen İpek Er’in ailesini ziyaret etti.  

Siirt’te Uzman Çavuş Musa Orhan’ın tecavüzüne uğradıktan sonra Batman’ın Beşiri ilçesinde 16 Temmuz’da intihara sürüklenen 18 yaşındaki İpek Er, 33 günlük yaşam mücadelesinin ardından yaşamını yitirmişti. Sonrasında ortaya çıkan tepkileri üzerine fail Uzman Çavuş Musa Orhan, 19 Ağustos günü gözaltına alınarak, Siirt 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından “nitelikli cinsel istismar” suçlamasıyla tutuklanmıştı.  Ancak, bir üst mahkeme olan Siirt 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne yapılan itiraz üzerine fail Orhan 25 Ağustos akşamı salıverildi. Olaya dair yaşanan tepkiler üzerine açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, zanlı Orhan’ı yerine tepki gösterenleri suçladı.   Tepkilerin odağındaki İçişleri Bakanlığı, oluşturduğu bir heyetle dün İpek Er’in ailesine ziyarette bulundu. İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce’’nin de aralarında bulunduğu heyete, Batman Valisi Hulusi Şahin, Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Beşiri Kaymakamı Sinan Aşcı, Batman İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç ile Batman İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak da eşlik etti.  

Bakanlık yetkililerinin, ziyaret sırasında “sürecin takipçisi” olacaklarını aileye ilettiği kaydedildi. (Mezopotamya Ajansı)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.