İHD hayatını kaybeden İ.E'nin ailesini ziyaret etti: Davanın takipçisi olacağız | JIYAN HABER

JIYAN HABER

İHD hayatını kaybeden İ.E’nin ailesini ziyaret etti: Davanın takipçisi olacağız

İHD hayatını kaybeden İ.E’nin ailesini ziyaret etti: Davanın takipçisi olacağız
269 views
21 Ağustos 2020 - 23:49

İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır ve Batman Şubesi yöneticileri Uzman Çavuş Musa Orhan’ın tecavüzü sonrası intihar girişiminde bulunup hayatını kaybeden İ.E’nin ailesini ziyaret etti.

Batman’ın Beşiri İlçesi bulunan Kurukavak köyünde hayatını kaybeden İ.E’nin ailesini ziyaret eden İnsan Hakları Derneği Batman ve Diyarbakır şubesi yöneticileri acılı aileye başsağlığı ve sabır dileyerek, sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Annenin göz yaşlarının, isyanının sesi olacağız. Kimse bir daha böylesi bir olaya cesaret etmemesi için ellerinden gelen hukuki mücadeleyi vereceklerini belirtti.

NE OLMUŞTU

Batman’da tecavüz ettiği İ.E.’nin ölümüne neden olan Uzman Çavuş Musa Orhan tutuklandı.

Batman’da 18 yaşındaki İ.E.’ye tecavüz ederek ölümüne neden olan Uzman Çavuş Musa Orhan savcılık sorgusunun ardından tutuklandı.

Hakkında tutuklanmak üzere yakalama emri çıkartılmasının ardından Siirt Emniyet Müdürlüğü’nce gözaltına alınan ve işlemlerinin ardından adliyeye gönderilen Musa Orhan, savcılık sorgusunun ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan Orhan, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davanın ilk duruşması ise 16 Ekim’de.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.