İHD’den Batman’da açlık grevine giren HDP’li vekillere ziyaret

BATMAN- Batman’da Leyla Güven’e destek amacıyla açlık grevine başlayan HDP Batman milletvekillerine ziyarette bulunan İHD Batman Şubesi yöneticileri cezaevlerinde uygulanan tecrid ve kötü uygulamalara son verilmesi çağrısında bulundu.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Genel Başkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit’e karşı cezaevinde başlattığı açlık grevi eylemi 28’inci gününe girerken birçok ilde de Güven’e destek eylemleri sürüyor. Batman’da da dün HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran ve Mehmet Rüştü Tiryaki de HDP il binasında açlık grevi eylemine başladı. Eylem ikinci gününe girerken destek ziyaretleri de devam ediyor. Açlık grevine giren milletvekillerini İHD Batman Şubesi yöneticilerinin yanısıra Batman’daki Barış Anneleri Meclisi Üyesi kadınlar ve yerine kayyum atanan Batman Belediyesi Eşbaşkanı Sabri Özdemir ziyaret etti.

İHD’DEN AÇLIK GREVİNDEKİ MİLLETVEKİLLERİNE ZİYARET

İHD’nin her yerde ve her koşulda, kime yapılırsa yapılsın işkenceye karşı çıktığını belirten İHD yöneticileri, Leyla Güven nezdinde cezaevlerinde uygulanan tecrid ve kötü uygulamaların sona ermesi için açlık grevinde olan milletvekillerini ziyaret ettiklerini ifade ederek, “Bizler hak savunucuları olarak cezaevlerinde uygulanan tecrid ve kötü uygulamalara son verilmesi çağrısında bulunuyoruz” denildi.