Sağlık Bakanlığı dün Türkiye genelinde 139 kişinin salgın nedeniyle hayatını kaybettiğini duyururken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sadece İstanbul’da dün 186 kişinin salgın nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gürpınar Su Ürünleri Hali’nde balıkçı esnafıyla bir araya geldi.

Esnafın yaşadığı sorunları dinleyen İmamoğlu, koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili alınan her tedbire saygı duyduğunu söyledi. Esnafların da buna saygı duyması gerektiğini vurgulayan İmamoğlu, “Bu konuda benim dilimin kemiği yok. Çünkü ben konuşmazsam, ne yapacağım? Mecburum konuşmaya. Dün akşam, bulaşıcı hastalıktan İstanbul’daki vefat sayısı 186. Ben şimdi ne yapayım yani, susayım mı, yutkunayım mı? Ben, uyuyamadım ki gece. Defin sayımız, 450’lere doğru yürüyor. Yani yetiştiremiyoruz. Normalde Kasım ayında İstanbul’da bizim definimiz 202, 190, 180 kişidir. Allah rahmet eylesin, bütün ölmüşlerimize rahmet diliyorum. Şu anda 450’ye doğru gidiyor. Bu kadar zor durumdayız. Bunu bilin” şeklinde konuştu.  Sağlık Bakanlığı dün tüm Türkiye’de 139 kişinin Kovid-19 dolayısıyla vefat ettiğini açıklamıştı.