Irak: Saldırılara yanıt olarak tüm seçenekler açık | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Irak: Saldırılara yanıt olarak tüm seçenekler açık

Irak: Saldırılara yanıt olarak tüm seçenekler açık
776 views
02 Temmuz 2020 - 22:06

Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed El Sahhaf, Türkiye’nin bölgedeki saldırılarına ilişkin, “Irak’ın maruz kaldığı egemenlik ihlallerine yanıt olarak tüm seçeneklerin açık olduğunu” söyledi.

Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed El Sahhaf, Türkiye’nin Federe Kürdistan Bölgesi’ne yönelik hava saldırıları hakkında açıklamalarda bulundu.

Irak toprakları içerisinde “tek taraflı eylemlerin güvenliği artırmayacağını” belirten Sahhaf, “Maruz kaldığı egemenlik ihlallerine yanıt olarak tüm seçenekler Irak’a açıktır” diye konuştu.

Daha önce Türkiye’nin Bağdat Büyükelçiliği’ni Dışişlerine çağırıp protesto notası verdiklerini, aynı uyarıları İran’a da verdiklerini hatırlatan Sahhaf, bundan sonra Arap Birliğini seferber etme, İslam İşbirliği Örgütü aracılığıyla baskı kurma ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne şikayet etme gibi seçeneklerin de masada olduğunu belirtti.

Irak’ın dış politikasında, herhangi bir ülkenin içişlerine karışmadığını, egemenliğini ihlal etmediğini ve iyi komşuluk ilkelerine uymaya özen gösterdiğini dile getiren Sahhaf, diğer ülkelerden de bunu beklediklerini vurguladı. (MA)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.