SON DAKİKA

Jiyan Haber

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hazırlanan 56 sayfalık rapor, AKP’li vakıflara kamu kaynaklarının aktarıldığını ortaya çıkardı.

Sözcü gazetesi yazarı Çiğdem Toker’in “İBB’den vakıflara ‘hizmet’ raporu” başıklı yazısında AKP’li vakıflara kamu kaynaklarının aktarıldığı belirtildi.

Yazının bir bölümü şu şekilde:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 56 sayfalık bir rapor hazırlamış. Adı: STK (Sivil Toplum Kuruluşu)-Okul-Yurt Faaliyeti Raporu 2018. Ensar, TÜRGEV, TÜGVA, T3, Aziz Mahmud Hüdayi gibi; yönetim profillerinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hem akrabalık, hem de siyasi bağlar ile yakınlığı bulunan vakıflara, İBB olanaklarıyla verilen hizmetler ayrıntılarıyla yer alıyor. Rapor, iktidara yakın bu vakıflara aktarılan kamu kaynaklarını net ve şık biçimde ortaya koyuyor. (Tasarım ve renkleriyle şık bir rapor.) Ama gelin görün ki, bu rapor ilan edilmemiş. İBB, geniş kamu kaynaklarını seferber ettiği bir alana dair faaliyet raporunu, İBB Meclisi’ne getirip tartışmaya açma gereği duymamış. Oysa bu paralar hepimizin vergilerinden oluşuyor. O yüzden İBB’nin nedense paylaşmadığı listeyi burada paylaşalım. Biz de bir kamu hizmeti yapalım. İBB’nin vakıf, dernek, okul, okul spor salonlarına yaptığı desteğin toplam tutarı:

842 milyon 592 bin 858 lira, 27 kuruş.”

TANIDIK VAKIFLAR!

“2018 yılı ve öncesini” kapsayan tabloda aslan payı, 74.3 milyon TL ile TÜGVA’nın. Onu 56 milyon TL ile TÜRGEV, 41.4 milyon TL ile T3 vakfı, 29.8 milyon TL ile Ensar Vakfı izliyor. ENSAR’dan sonra en çok yardım alan vakıf, mütevelli heyetinde Bilal Erdoğan’ın bulunduğu Okçular Vakfı: 16.6 milyon TL. (Birgün, Sözcü)

28 Ocak 2019 - 19:05 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İstanbul B. Belediyesi AKP’li vakıflara 842 milyon 592 bin 858 lira, 27 kuruş aktarmış: Bilal Erdoğan’ın okçuluk vakfına 16.6 milyon TL!

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA