Metin Akpınar ve Müjdat Gezen gözaltına alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Bedelini ödeyin’ sözlerinin ardından hakklarında soruşturma başlatılan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, adliyeye götürüldü.


Halk Tv’de yayınlanan ‘Halk Arenası’ programında yaptıkları açıklamaların ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hedef aldığı, sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlatılmıştı.

DHA’nın haberine göre Metin Akpınar’ın Kadıköy’deki evine sabah saatlerinde polis geldi. Polislerin içeriye girmesini ardından Akpınar dışarıya çıktı. Metin Akpınar, “Savcı bey çağırdı. İfade vermeye gidiyoruz” dedi. Akpınar, basın mensuplarının soruları üzerine, savcılık ifadesinden sonra açıklama yapacağını söyledi. Akpınar adliye girişinde ise gazetecilerin sorusu üzerine “Evden polis arkadaşlar aldı” diye konuştu.

Metin Akpınar, sivil aracına bindi. Akpınar, polis aracıyla Anadolu Adalet Sarayı’na götürüldü.

Hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifadeye çağrılan Müjdat Gezen de, Anadolu Adalet Sarayı’na götürüldü. Gezen’in Kadıköy’deki evine sabah saatlerinde polis geldi. Müjdat Gezen, ifadesi alınmak üzere Anadolu Adalet Sarayı’na götürüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden Akpınar’ı hedef alarak, “İşte şimdi de yayın organları vasıtasıyla beni ipe götüreceklermiş. Bunu sanatçı görünümü altındaki müsveddeler yapıyorlar. Yahu senin her yerin sanatçı olsa ne yazar. Kalkacaksın sen bu ülkenin Cumhurbaşkanını ipte sallandıracaksın, şimdi git bunun yargıda bedelini öde” demişti