Musa Orhan'ın avukatının skandal paylaşımına tepki | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Musa Orhan’ın avukatının skandal paylaşımına tepki

Musa Orhan’ın avukatının skandal paylaşımına tepki
447 views
26 Ağustos 2020 - 12:20

İpek Er’e tecavüz eden ve intihar etmesine sebep olan Uzman Çavuş Musa Orhan’ın tutukluluğuna itiraz ederek tahliyesini sağlayan Avukat Mehmet Erkan Akkuş’un, kararı savunan paylaşımı sosyal medyada büyük tepki topladı.

Batman’ın Beşiri ilçesinde tecavüze maruz kalıp, 16 Temmuz’da intihar girişiminde bulunan ve yaşamını yitiren İpek Er’in ölümüyle ilgili “nitelikli cinsel saldırı” suçlaması hakkında dava açılıp tutuklanan Uzman Çavuş Musa Orhan’ın tutukluluğuna itiraz eden avukatının twetter hesabından yaptığı paylaşım tepki topladı.

AVUKATIN PAYLAŞIMI TEPKİ TOPLADI

Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, sosyal medya hesabında, tahliyeyi “beraat” olarak nitelendirerek, şu paylaşımda bulundu: “Musa’nın beraat etmesiyle değil gencecik bir kızın şüpheli ölümündeki sır perdesinin aydınlatılması ve Türk askerine iftira atanların kanun önünde hesap vermesi ile avukatlık görevimi yapmış olurum.”

Avukat Akkuş’un paylaşımı sosyal medyada tepkilere neden oldu. Birçok sosyal medya kullanıcısı Akkuş’un mesajına, “tecavüzcü avukat”, “tecavüz failini bırakanlar tecavüze ortak oldu”, “Tecavüzü savunan avukat”, “Utanç duyuyoruz”, “Kanun görev hamaseti değil, tecavüzcü avukat”, “kimse unutmasın tecavüzcüye arka çıkıldı” gibi paylaşımlarla tepki gösterdi. (Mezopotamya Ajansı)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.