Nusaybin’de Kaymakam Temizkan gözaltına alındı iddiası | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Nusaybin’de Kaymakam Temizkan gözaltına alındı iddiası

Nusaybin’de Kaymakam Temizkan gözaltına alındı iddiası
542 views
19 Ocak 2021 - 17:38

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Kayyımı Emrullah Temizkan’ın, “Gülen Cemaati” ile ilgili hakkında açılan soruşturma kapsamında gözaltına alındığı iddia edildi.

Mardin Nusaybin Kaymakamı ve Nusaybin Belediyesi Kayyımı Emrullah Temizkan’ın gözaltına alındığı iddia ediliyor. Görevinden el çektirildiği belirtilen Temizkan’ın bugün Nusaybin Damla Koleji’ne yapacağı ziyaret için yola çıktığı sırada Mardin Caddesi üzerindeki Üçyol’da önü Özel Harekat Polisleri tarafından kesildi. Temizkan’ın korumaları ile Özel Harekat Polisleri birbirlerine silah çekerken, uzun süre gerginlik yaşandı. Gözaltına alınan Temizkan’ın “Fethullah Gülen Cemaati üyesi olduğu” suçlaması ile hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

 Üçyol mevkiinde korumalar ile polisler arasında yaşanan gerginlik nedeniyle bölge trafiğe kapatılırken, uzun süre hareketlilik devam etti. Temizkan ile birlikte korumalarının da gözaltına alındığı belirtilirken, gözaltı işlemi sırasında görüntü alınmaması için kaymakam ve yanındakilerin üstleri battaniye ile örtüldü.

Kayyım ve kaymakam Temizkan’ın bugün Damla Koleji’ne gerçekleştireceği ziyaret de iptal edildi. Belediyeden okulları arayan yetkililer, Temizkan’ın programlarının iptal edildiğini belirtirken, konuya dair gerekçe belirtmedi.

Öte yandan kaymakamlık konutunda da arama yapıldığı bilgisine ulaşıldı.

Konuya dair İçişleri Bakanlığı ve Mardin Valiliği’nden de henüz bir açıklama yapılmadı. (MEZOPOTAMYA AJANSI)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.