İlan edilen kısa süreli ateşkesi bozan Şam rejimine bağlı milisler, Kuzey ve Doğu Suriye İç Güvenlik Güçleri’ne bir kez daha saldırdı.

Qamişlo’nun Tay Mahallesi’ndeki çatışmalar, dün gece saatlerinde Rus askeri güçlerinin arabuluculuğunun ardından kısa süreli ateşkes ilan edildi. Suriye rejimine bağlı Difa El Wetani milisleri Kuzey ve Doğu Suriye İç Güvenlik Güçlerine bir kez daha saldırarak, ateşkesi ihlal etti.

Difa El Wetani milislerinin Qamişlo’nun güneyindeki Tay Mahallesi Wenda Caddesi’nde bulunan İç Güvenlik Güçleri’ne saldırması üzerine çatışmalar tekrar başladı.

2 SİVİL YARALANDI

Sivilleri de hedef alan Difa El Weteni milisleri, El Wehde Kavşağı’na yakın bölgede 2 sivili yaraladı. Yaralananlar Heyva Sor a Kurd tarafından Qamişlo’daki hastaneye kaldırıldı. Yaralanan Ehmed El Resli (30) Ferman Hastanesi’ne kaldırılırken, Ehmed Xerqi (33) ise El Rehme Hastanesi’ne kaldırıldı.

Difa El Weteni milislerinin El Wehde Kavşağı’na daha önce yaptığı saldırıda da bir çocuk yaşamını yitirmişti, bir çocuk yaralanmıştı.