AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının iş yeri ve hastane saldırılarında eşi Hacı Esvet, çocukları Adil ve Celal’i kaybeden anne Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde “adalet” talebiyle başlattığı 36’ncı gününde sürüyor.

Sabah saatlerinde adliye önüne gelen Şenyaşarlar, bina dışındaki bariyerlerin önünde oturarak hukuk arayışına başladı.

‘RAMAZAN AYINDA DA BURADAYIZ’

Burada konuşan Ferit Şenyaşar, karşı karşıya kaldıkları saldırıları hatırlatarak, “Adil bir yargılama olsaydı tutuklu kardeşim serbest bırakılırdı. Ailem darmadağın olmuş. Kardeşime ağır bir ceza verilerek tek kişilik bir odada tutuluyor. Biz eve gidemiyoruz. Ramazan ayı boyunca burada olacağız. İftarlarımızı burada açacağız. Gitmeyeceğiz. Savcının dediği 23 kişi tutuklanmadan buradan kalkmayacağız” dedi.

‘SUÇLULAR ŞU AN KAMU KURUMLARINDA ÇALIŞIYOR’

Şenyaşar, hastanede kendilerine saldıran AKP’li Yıldız’ın akrabalarının Suruç Belediyesi’nde ve resmi kurumlarda işe alındıklarını belirterek, şunları dile getirdi: “Bizim teşhis ettiğimiz kişiler şu an kamu kurumlarında çalışıyorlar. Benim kardeşim kimseyi öldürmedi. Bilirkişi raporları da bunu kanıtlamaktadır.”

Ferit Şenyaşar, sözlerinin sonunda dayanışma çağrısını bir kez daha yineledi. (MA)