Süper Ligde Küme düşme kaldırıldı | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Süper Lig’de Küme düşme kaldırıldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig’de bu sezon hiçbir takımın küme düşürülmemesi kararını verdiğini duyurdu.

Süper Lig’de Küme düşme kaldırıldı
195 views
29 Temmuz 2020 - 18:44

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu toplantısı bugün Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla Riva’da gerçekleştirildi. Toplantının ardından Kasapoğlu ve TFF Başkanı Nihat Özdemir açıklama yaptı.

Basın toplantısında ilk konuşmayı yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kulüpler Birliği Vakfı’nın dün yapılan toplantısında alınan kararları hatırlattı. Kulüpler Birliği, korona virüsü salgının nedeniyle bu yıl Süper Lig’de küme düşmenin kaldırılması istemişti. Kasapoğlu şunları söyledi:

“Dün Kulüpler Birliği bir toplantı yapmıştı. Bu toplantıda açıkçası beni hem duygulandıran hem de çok mutlu kılan bir tablo söz konusuydu. Zira kulüplerimizin göstermiş olduğu işbirliği, dayanışma ruhu ülkemizdeki birlik beraberliğin ne kadar güçlü olduğunu göstermiş oldu. Düşenin dostu olmaz anlayışını elinin tersiyle iten tüm kulüplerimizi kutluyorum. Bu manada düşme noktasında salgın sürecinin getirdiği güçlükler noktasında sebebiyle nedeniyle küme düşme kaldırılması, gerek pandemi sürecindeki durumun ve elbette sporumuzda  üretimin çok önemli, teşvik sistemini en hızlı şekilde ortaya koymakla birlikte, yabancıyla ilgili sürecin bir yıl ertelenmesi ve BAL’daki kulüplerimizin bir üst lige çıkması noktasındaki kararların halkımıza hayırlar getirmesini diliyorum.”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig’de bu sezon hiçbir takımın küme düşürülmemesi kararını verdiğini duyurdu.

Basın toplantısı düzenleyen TFF Başkanı Nihat Özdemir, bu sezon hiçbir takımın küme düşürülmeyeceğini söyledi. Buna göre, seneye Süper Lig 18 yerine 1’inci Lig’den gelenler dahil 21 takımla oynanacak.Reklam

TFF başkanı, Süper Lig 2020-2021 sezonunda ise dört takımın küme düşeceğini ifade etti. TFF başkanı, 1, 2 ve 3’üncü liglerde de 2019-2020 sezonu için küme düşmenin kaldırıldığını dile getirdi.

Süper Lig’den Kayserispor, Ankaragücü ve Malatyaspor düşmüştü.

Yabancı kuralı da kaldırıldı

Özdemir, yabancı kuralının da kaldırıldığını duyurdu. Bu kural, 2021-2022 sezonundan itibaren uygulanacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.