Tarikat liderinin tacizine uğrayan çocuğun babası konuştu: Cahilliğimizin bedelelini çocuğumuzla ödedik | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Tarikat liderinin tacizine uğrayan çocuğun babası konuştu: Cahilliğimizin bedelelini çocuğumuzla ödedik

Tarikat liderinin tacizine uğrayan çocuğun babası konuştu: Cahilliğimizin bedelelini çocuğumuzla ödedik
233 views
12 Eylül 2020 - 11:45

Fatih Nurullah takma adını kullanan Uşşaki tarikatı lideri Eyüp Fatih Şağban’ın istismar ettiği 12 yaşındaki kız çocuğunun babası F.A., temiz inançlarının kötüye kullanıldığını söyledi. Baba F.A, “Cahilliğimizin bedelini kendi çocuğumuzla ödedik” dedi. 

Baba F.A ayrıca , Jandarma Karakolu’nda ifade verdikleri sırada, şikâyette bulunmaması için 50 milyon TL teklif edildiğini iddia etti. Cinsel istismara uğrayan çocuğun babası, tarikat tarafından yapılan teklifi reddetmelerinin ardından yüzü aşkın ölüm teklifi aldıklarını dile getirdi.

Şeyh Fatih Nurullah tarafından istismar edilen 12 yaşındaki kızın babası F.A., İsmail Saymaz’a konuştu.

Baba F.A.’nın açıklamaları şöyle: 

‘DERGAHA TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN AİLELELR KAFİLELERLE GELİR’

“Ben sıhhi tesisatçıyım. 2008’de cemaatten birisi geldi. “Bizim tesisat işlerimizi yap” dedi. Bu şekilde tanıştık. Avcılar Tahtakale Mahallesi’nde Kuran kursu binasının tesisat işini verdiler. Kasımpaşa’daki dergaha perşembe günleri ailece girip çıkarlardı. Biz de cemaate girdik. Fatih Nurullah’la tanıştık.

Geçen şubat ayında Sakarya Kuzuluk’taki dört katlı inşaatın tesisat işini Fatih Nurullah bana teklif etti. Şubat sonunda başladım. Bu dergaha Türkiye’nin her yerinden aileler kafileler halinde ziyarete gelirdi. Avcılar’dan da bir aile gelmiş. Benim hanım bunu öğrenince “Eşim orada, çocuklarla gideyim. Hem Fatih efendiyi ziyaret ederiz” diyor. Mart’ın ilk haftasıydı. Pandemi süreci araya girince çocuklara sokağa çıkma yasağı oldu. Fatih Nurullah, “Size oda vereyim, kalın” dedi. Eşim bir günlüğüne gelmişti. Bir haftaya uzattı. Sonra da altı ay kaldık.

medyum

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.