Timtik için çağrı: Durumu kötüleşti, yarın geç olabilir | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Timtik için çağrı: Durumu kötüleşti, yarın geç olabilir

Timtik için çağrı: Durumu kötüleşti, yarın geç olabilir
217 views
23 Ağustos 2020 - 23:48

Avukat Aileleri, adil yargılanma talebiyle ölüm orucunda bulunan avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal’ın durumuna ilişkin sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundu.

Adil yargılanma talebiyle ölüm orucunda olan avukat Ebru Timtik’in durumunun kötüye gittiğini duyuran Avukat Aileleri, “Herkesi zorla müdahaleye karşı Bakırköy’e çağırıyoruz. Artık her saniye önemli yarın çok geç olabilir” çağrısında bulundu. 

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan avukat Ebru Timtik’in sağlık durumunun kötüye gittiği belirtilen paylaşımda, “Ebru’nun durumu çok kötüleşti. Sıvı ve vitamin tüketimi durma noktasında. Karnında şişlik var. Herkesi zorla müdahaleye karşı Bakırköy’e çağırıyoruz. Artık her saniye önemli yarın çok geç olabilir” denildi.

‘BU KADAR UTANÇ SİZE FAZLA BİLE’

Twitter’da #EbruÖlüyorAcilTahliye etiketiyle başlatılan kampanyada Adli Tıp Kurumu raporuna rağmen tahliye edilmeyen edilmeyen Timtik için acilen tahliye çağrısı yapılıyor.

Çağdaş Hukukçular Derneği, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “İki insan, tüm hukuk kuralları ayaklar altına alınarak ve planlanmış şekilde, işkence altında öldürülüyor. Onların yaşaması için hukuka uygun ve tek yol olan bir tahliye kararını dahi verememekten sorumlu olacaksınız. Bu kadar utanç size bile fazla, #EbruÖlüyorAcilTahliye” ifadeleriyle Ebru Timtik’in tahliye edilmemesine tepki gösterdi.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, adil yargılanma talebiyle ölüm orucunda bulunan Avukat Ebru Timtik’in son durumuna ilişkin sosyal medya hesabından çağrıda bulundu. Gergerlioğlu, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan Avukat Ebru Timtik’in sağlık durumunun kötüye gittiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

”Ölüyor! Yeter artık! Ölsün mü istiyorsunuz? @adalet_bakanlik Ebru Timtik için artık günler değil neredeyse saatleri sayıyoruz. Tıbbı tablosu çok kötü. Sıvıyı damla damla aliyor. Başını ve bedenini taşıyamıyor. Ağız yaraları nedeniyle konuşamıyor, yutkunamıyor. Karnı şişti” ifadelerini kullandı.

‘BU ARKADAŞLARIMIZI ÖLÜME MAHKUM ETMEYİN’

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Yargıtay’a çağrıda bulunarak, “Durumları tecritten daha kötü olan hastane koşullarında ağırlaşan, hayati tehlikeleri bulunan #EbruTimtik ve #AytaçÜnsal’ın taleplerini artık duyun. Bu arkadaşlarımızı ölüme mahkum etmeyin” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.