TJA: Gün Kürtlerin biraraya gelme günüdür

TJA, Federe Kürdistan Bölgesi’nde faaliyet gösteren Tevgera Azadi bürolarının kapatılmasını kınadı. Açıklamada, “Gün Kürtlerin biraraya gelerek birleşme ve yüzyılın direnişini güçlendirme günüdür” denildi.
Özgür Kadın Hareketi (TJA), Federe Kürdistan Bölgesi’nde faaliyet Tevgera Azadi bürolarının kapatılmasını kınamak amacıyla yazılı açıklama yaptı. Sömürgeci güçlerin Kürtlere karşı birleştiği kaydedilen açıklamada, “Gün Kürtlerin bir araya gelerek birleşme ve yüzyılın direnişini güçlendirme günüdür” denildi.
‘BU KARA MÜHÜR SÖKÜLMELİDİR’
Kürt kurumlarının kapatılmasının kabul edilmeyeceği vurgulanan açıklamada, Tevgera Azadi bürolarının kapatılması kınandı. Açıklamada şu ifadelere ver verildi: “Daha önce Kuzey, Doğu ve Rojava Kürdistan’ında birçok kurum ile kadın birliği ve Kürt ulusal birliği için bir araya geldik. Burada yapılan tartışmalarda ortaya çıkan ortak fikir; Kürtlerin kurum ve kuruluşların farklı fikir ve düşünce doğrultusunda açılsın. Bu Kürtlerin zenginliğidir. Biz de TJA olarak şu çağrıda bulunuyoruz; ihanete, işgale, barbarlığa ve Tevgera Azadiye dönük saldırılara karşı direnelim mücadele edelim. KDP, YNK ve demokrat kesimler bir an önce bu kara mührü sökmelidirler. Kürtlerin özgürlüğüne saldıran devletlere karşı birlik olalım.”