HDP'li kadınlar Batman'da oturma eylemi yaparak operasyonları protesto etti | JIYAN HABER

JIYAN HABER

HDP’li kadınlar Batman’da oturma eylemi yaparak operasyonları protesto etti

HDP’li kadınlar Batman’da oturma eylemi yaparak operasyonları protesto etti
198 views
26 Eylül 2020 - 15:30

Halkaların Demokratik Partisi Batman İl örgütü ve TJA(Tevgera Jinén Azad) dün sabah itibariyle HDP’ye yapılan operasyonlarla ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına Halkların Demokratik Partisi Batman il yöneticileri HDP Batman milletvekili Rüştü Tiryaki ve TJA aktivistleri katıldı.  Katılımcılar basın açıklamasının ardından HDP Batman il örgütü önünde oturma eylemi gerçekleştirdi.

Grup adına Basın açıklamasını yerine kayyım atanan HDP batman belediye eşbaşkanı Songül Korkmaz okudu.

Baskılar uygulayarak sonuç alamazsınız

Bilindiği üzere dün sabah HDP’nin eski MYK üyeleri, eski milletvekillerin2nin de aralarında bulunduğu bir çok arkadaşımız dün sabah gözaltına alındı. Bizler HDP ve Kürt halkı olarak hiçbir zaman bu operasyonlardan bu baskılardan bir sonuç alamayacaklarını bir daha belirtmek istiyoruz. Gelin hep beraber bu ülkede demokrasiyi, barışı, özgürlüğü hep beraber inşa edelim. Halkların bir arada yaşaması için gelin çözümü beraber üretelim. Gözaltına alarak baskılar uygulayarak  üyelerimize, kurumlarımıza, yöneticilerimize, seçilmiş belediye eşbaşkanlarımıza baskı uygulayarak ve gözaltına alarak hiçbir yere varamazsınız.

Arkadaşlarımız özgür olana dek sesimizi yükselteceğiz

Kadınlar olarak her alanda olduğu gibi bugün burada sesimizi yükseltip ve bu baskılardan bir sonuç alınamayacağını bir kez daha burada belirtmek istiyoruz. Onlara yöneltilen suçlama 2014 yılında gerçekleşen 6-8 Ekim olaylarıdır. Bu arkadaşlarımıza herhangi bir ifade çağrısı yapılmadan sabah saatlerinde evleri basılarak hukuksuz bir şekilde gözaltına alınmıştır. Dört gün gözaltı süresinin olduğu belirtildi. Dört günde olsa on gün de olsa Kürt halkı olarak HDP olarak ve kadınlar olarak arkadaşlarımız özgür olana dek sesimizi yükseltmeye devam edecez.

Batman/Veysi Atmeca

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.