HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, partisinin üye ve yöneticilerinin gözaltına alınmasına tepki göstererek, iktidarın HDP’nin mücadelesi karşısında yenilgileye uğrayacağını söyledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman İl Örgütü, 15 Şubat’ta il ve merkez ilçe binalarına düzenlenen polis baskınında gözaltına alındıktan sonra bugün serbest bırakılan İl Eşbaşkanları Fatma Ablay ve Ömer Kulpu, Merkez İlçe Eşbaşkanı Gurbet Doğan’ın katılımıyla açıklama yaptı.

Polislerin “Valiliğin basın açıklaması yasak kararı var” diyerek engellemek istediği açıklama, yürüyüşle gerçekleştirildi. Polis engeline rağmen yapılan yürüyüş sırasında açıklama yapan HDP Batman Milletvekilli Feleknas Uca, operasyonlarının amacına ulaşamayacağını belirterek, “Hukuksuzluk karşısında hiçbir zaman geri adım atmayacağız. Bunun bu şekilde bilsinler.

Arkadaşlarımız bir ihbar üzerine gözaltına alındı, il binamız basıldı. HDP İl Örgütü’nün binası sizin keyfi bir şekilde baskın yapacağınız bir yer değil. Siyasi karar alıp baskın yapamazsınız. Hukuk önünde hesap vereceksiniz” diye konuştu.

‘KORKUNUZ BÜYÜK’

Baskı ve zulümlere karşı onurlu duruş gösteren HDP karşısında AKP-MHP iktidarının yenileceğini söyleyen Uca, “Sizin faşizan saldırılarınız, kararlarınız, bizim önümüzü kesemez. Tam tersine mücadelenin bir gerekçesi daha olur. Biz korkmuyoruz. Ama sizin korkunuz büyük. Yenileceksiniz” dedi.

Uca’nın konuşmasının ardından kitle alkış ve zılgıtlar eşliğinde dağıldı. (MA)