VEDAŞ’ın kesintisi 72 yaşındaki kadını oksijensiz bıraktı | JIYAN HABER

JIYAN HABER

VEDAŞ’ın kesintisi 72 yaşındaki kadını oksijensiz bıraktı

VEDAŞ’ın kesintisi 72 yaşındaki kadını oksijensiz bıraktı
143 views
07 Ocak 2021 - 16:05

VEDAŞ’ın İpekyolu’nun Yalım Erez Mahallesi’nde yaptığı elektrik kesintisinden kaynaklı 72 yaşındaki Reyhan Duman’ın ayakta kalmasını sağlayan oksijen cihazı çalışmıyor.  
 
Soğuk havaya rağmen 48 saattir elektrikleri verilmeyen mahalleliler Van Gölü Elektrik Dağıtım Şirketi’ne (VEDAŞ) tepkili. Kesintiler en çok mahalledeki hastaları olumsuz etkiledi. Bu yurttaşlardan birisi de 4 yıldır hasta olan ve aylardır oksijen cihazıyla ayakta duran 72 yaşındaki Reyhan Duman.

OKSİJEN CİHAZI ÇALIŞMIYOR

Eşinin parkinson hastası ve felçli olduğunu aktaran Hüseyin Duman, eşinin titreyen ellerine işaret ederek, “3 gündür elektrikler yok diye eşim bu halde can çekişiyor. Nefes alamıyor” dedi. “Cihaza bağlı eşim, ölürse bundan kim sorumlu olacak?” diye soran Duman, elektrikleri kesen VEDAŞ yetkililerinden şikâyetçi olduğunu belirtti. Kesintinin son bulmasını isteyen Duman, sayaçları direklere çıkarılan abonelere şişirilmiş faturalar kesildiğini kaydetti.  
 
‘BU ZULÜM NEDEN?’

Mahalle sakinlerinden Şevin Savur ise yaşadıkları sıkıntıları şöyle anlattı: “Öğrenciler uzaktan derslerine bağlanamıyor. Karanlıkta kalıyoruz. Bu soğukta elektriksiz yaşanır mı? Elektriklerin açılarak, sayaçlarımızın direğe çıkarılmamasını istiyoruz.” (MA)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.