Geçim sıkıntısı nedeniyle 1,5 yaşlarında bir çocuklarını komşularına bırakıp, yaşamlarına son veren Elvan ve Enver Demir çifti Batman’da yanyana defnedildi.

İstanbul Zeytinburnu’unda geçim sıkıntısı neniyle yaşamlarına son veren Elvan ve Enver Demir çifti Batman’ın Kozluk ilçesinde yanyana defnedildi. Dini vecibeleri yerine getirildikten sonra defnedilen Demir çiftinin cenazesine HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz ve çok sayıda yurttaş katıldı.

NE OLMUŞTU

İstanbul Zeytinburnu’nda yaşayan ve 1,5 yaşlarında bir çocukları bulunan Elvan ve Enver Demir çiftinin dün gece intihar ettiği belirtildi. ANKA’da yer alan habere göre Elvan Demir, dün akşam saatlerinde ablasına uğrayarak, eşi Enver Demir’in rahatsız olduğunu, bu nedenle hastaneye gideceklerini söyleyerek 1,5 yaşındaki kızını emanet etti. Ancak gecenin ilerleyen saatlerine rağmen kız kardeşinden haber alamayan ve telefonlarına cevap alamayan ablası, ağlamaya başlayan çocuğu da yanına alarak kardeşinin evine gitti. Kendilerine ulaşamayan aile fertleri, ev sahibinden aldıkları anahtarla eve girdiklerinde çifti hayatını kaybetmiş halde buldu.