Yurttaşı Azarlayan Vali Gündemden Düşmüyor! | JIYAN HABER

JIYAN HABER

Yurttaşı Azarlayan Vali Gündemden Düşmüyor!

Yurttaşı Azarlayan Vali Gündemden Düşmüyor!
155 views
25 Ağustos 2020 - 13:47

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, sosyal medya kullanıcısının kendisine “FETÖ’cülük” iftirasını attığını ifade ederek, hakaret ve tehdit iddiasıyla dava açtı.

Koronavirüs teşfitişi sırasında yurttaşları azarlayarak önlemlere uymasını isteyen Uşak Valisi Funda Kocabıyık, bu olayın görüntülerine yorum yapan “kaan yarasa” isimli sosyal medya kullanıcısının kendisine “FETÖ’cülük” iftirasını attığını ifade ederek, hakaret ve tehdit iddiasıyla dava açtı.

Odatv’nin haberine göre, Vali Kocabıyık, K.S.T. isimli hesabın, 1 Nisan 2020 tarihinde yaptığı bu paylaşımla ilgili suç duyurusunda bulundu. K.S.T.’nin kendisine hakarette bulunduğunu ve tehdit ettiğini ileri sürdü. Uşak Cumhuriyet Savcısı Gülan Yazıcı, 17 Haziran günü K.S.T. hakkında tek sayfalık iddianame hazırladı. İddianamede “kaan yarasa” isimli kullanıcının K.S.T.’ye ait olduğunun tespit edildiği belirtilerek, “Şüphelinin ikrara yönelik savunması, sosyal medya araştırma raporu kapsamında üzerine atılı suçu işlediği yönünde mahkemece değerlendirilmesi gerekir yeterli delile ulaşıldığı anlaşılmakta” denildi.

Savcı Yazıcı iddianamesinde K.S.T.’nin TCK’nın 106. Maddesi’nde yer alan tehdit ve hakaret suçlarını işlediğini kaydetti. Uşak 3. Ağır Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul etti. 6 Ağustos günü görülen duruşmada mahkeme, Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne talimat yazarak K.S.T.’nin ekonomik ve sosyal durumunun tespitini istedi. Bir sonraki duruşma tarihi olarak 19 Kasım günün belirledi.

Vali Kocabıyık, şehir merkezinde yaptığı denetimler sırasında yurttaşları azarlayarak, koronavirüs önlemlerine uymalarını istemişti.  K.S.T. ise bu olayın ardından söz konusu paylaşımı yaptı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.